Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    Babeczka, powodzenia w rekonwalescencji. 

    Dziewczyny nie pamiętam która z was brała Olaparib? Ciekawi mnie jaki czas brała ten lek. Ja wzięłam trzy opakowania i niestety marker skoczył na 862. W czwartek 03.08  mam TK, a poniedziałek opis i lekarza 07.08. Zobaczymy co dalej? 

    U mnie strasznie gorąco, ale w końcu lato przyszło. Wczoraj pojeździłam rowerem po swoich wertepach. Fajnie było. Udanego wypoczynku wszystkim 🙂

  • 7 lat temu

    Lupus, ja brałam. Chyba, chociaż 100% pewności nie ma, jak to w badaniu klinicznym. Chociaż ja jestem przekonana, że miałam lek, bo placebo skutków ubocznych nie daje. 

    Po 10 miesiącach brania Olaparibu TK wykazało przerzut do wątroby. Przeszłam zabieg termoablacji, nie wykluczono mnie z programu. Po kolejnych 12 miesiącach przerzuty rozsiane do różnych węzłów chłonnych i zmiana przy nerce. Uważam, że to taka sama "rewelacja" jak Avastin.

  • 7 lat temu

    Dzięki Nana za odpowiedź. Czy skutki uboczne to były u ciebie dziwne odczucie, że wszystko słone, oraz odruchy wymiotne. Po jedzeniu owoców i warzyw dziwne odczucia jak zgaga. Ja takie miałam, nic mi nie smakowało. Avastin mi nie pomógł, więc przy moim szczęściu i Olaparib chyba nie pomaga. Teraz mam tydzień przerwy więc wrócił smak i apetyt na owoce.

  • Dzięki Lupus za życzenia. Teraz oczekiwanie na końcowe wyniki. U mnie jest ten problem ze nie wiadomo gdzie leży źródło tego IIIc G3. Jest prawfopofobne, ze z jajnika. Wycinki srodoperacyjne jajników potwierdziły ze tam jest ale jest jeszcze zajęta macica. Te końcowe wyniki mają to wyjaśnić . Potem ma być konsylium onkologiczne co dalej. A potem będziemy walczyć. pozdrawiam wszystkie babeczki. Jesteście WIELKIE 

  • 7 lat temu

    Lupus, zgagi nie miałam, owoce i warzywa mogłam jeść, za to był wstręt do mięsa. Kompletny brak apetytu, wszystko było mdłe, niedobre. Po zażyciu tabletek, gdzieś ok 4 godzin, zupełny brak smaku, a właściwie gorycz. Nawet zwykła woda była gorzka. Zawsze uwielbiałam lody, a w czasie przyjmowania leku nie mogłam ich jeść, bo były gorzkie i wstrętne. Do tego ciągłe zmęczenie i senność, brak sił.

  • Lupus trzymam kciuki za Twoje TK. Po powrocie do domu dopadła mnie chandra. Muszę wziąć się w garść. Jesteście dla mnie ogromnym wsparciem i nadzieją na lepsze jutro nawet jeżeli trochę to potrwa. Ale dzisiaj się rozwaliłam. Sorki. Poprawię się. 

  • 7 lat temu

    Babeczko masz prawo do gorszych dni. Teraz szanuj się i odpoczywaj.

    Nana ja też miałam podobne odczucia oprócz mięsa odrzuciło mnie od mleka i sera białego. Najgorsze to że dziwne odczucie w ustach, żadna pasta do zębów mi nie pasowała, dawały mi efekt wymiotny. Oprócz tego cały czas mi chciało spać.

  • Witam!Dziewczyny mam pytanie ,czy  Olaparib  jest stosowany  w leczeniu standardowym raka jajnika  czy tylko w mutacji genowej?   

  • 7 lat temu

    Tess, Olaparib tylko przy mutacji BRCA1 i BRCA2.

    Ja jutro znowu do szpitala, tym razem dolewka samego Gemzaru. Buuuu!

  • Hej!Nana ! Ja w środę mam badanie PET.. I tak się zastanawiam co będzie dalej? pozdrawiam Ciebie i życzę dużo siły w tej naszej codzienności😉



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat