Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Dzięki dziewczyny za wsparcie. jestem po operacji. Wycieli wszystkie babskie sprawy,węzły,wyrostek,siatkę. Wygląda na to ze nie było naciekow na sąsiednie narządy. Srodoperacyjne dawali jajniki do badania. Macicy i szyjki wynik będzie za 2 -3 tygodnie. Macicy i szyję miałam zresztą badane przed i co do macicy jest pewny rak endomerium. wynij jajnikow napisze wieczorem. Czy mialyscie po operacji zdretwale uda. No mnie to trzyma. Anga do jakiego onkolog chodzisz?pozdrawiam wszystkie waleczne ciesze di z waszych chociaz drobnych sukcesów 

  • hej.Będziesz czuła to zdrętwienie jeszcze długo.I jakby brak czucia na skórze.To normalne.Kobietki a ja zabrałam rodzine i 3 psy i jade na Roztocze.Jestem już w drodze ;)

  • Czarownica dziekuje za informacje. Roztocze to cudowny pomysl a jeszcze z psami super!!! Jak dojde do siebie to tez sie z psami wypiore gdzies do Zwierzynca czy krasnobrodu. Jakie masz psy? Dziekuje wam za modlitwy. Lupus czyzbys kochala 

  • 7 lat temu

    Babeczka, moja Mama miala po operacji i ma nadal. Jest rehabilitowana. Podobno jest to chwilowy niedowlad i się cofnie, ale niestety ją to unieruchomilo. 

  • LUPUS Czyzbys kochala 

  • Lupus moje pytanie dotyczy Twojego Nicku.   Czy to miłość do wilków?            

  • Dzieki kotka. U mnie dotyczy to bardziej braku czucia skory. Ta jakbym glaskala sie po nie swojej nodze. Mam nadzieje ze mnie to nie unieruchomii a mamy rehabilitacja przyniesie poprawę  Agnes lub babeczki z lubelskiego podpowiedzcie prosze do jakiego onkologa zapisac sie po operacji.                                               

  • 7 lat temu

    Babeczka, faktycznie lubię wilki. W pierwszej chwili nie zrozumiałam pytania. Ja nie pamiętam drętwienia. 

    Margareta u mnie zero słońca tylko siąpi deszczyk, ale dzisiaj pierwszy raz od dwóch lat wypiłam kawę z apetytem, smakowała mi tak jak kiedyś. Mała czarna. Pycha.

    Czarownico, przyjemnego wypoczynku, nigdy nie byłam na roztoczu. Ale sam pobyt z psami w ciszy i spokoju cudo. 

    Mam nadzieję, że nie macie tak brzydkiej pogody jak ja. Sennie i mokro. Pozdrawiam 🙂

  • Witajcie drogie kobietki :) BABAECZKA - fajnie, że jesteś już po :) teraz już z górki :) trzymam kciuki!! co do nóg - mam tak samo, jakby nie moje, zdrętwiałe takie a bywa że dotyk powoduje ból. NANA - super, że wyniki pozwoliły na chemię. CzAROWNICA - baw się dobrze i pomiziaj psiaki ode mnie :) LUPUS - super, że napisałaś :) Ściskam Was wszystkie mocno 🤝

  • hej dziewczyny :).Znacie może jakiegoś dobrego onkologa-chirurga ?.Nalepiej z Wielkopolski ?,a nawet z całej Polski ?.Pozdrawiam Was serdecznie 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat