proszę o pomoc, radę

11 lat temu
Witam, szukam pomocy dla mojej 52 letniej mamy, która w czerwcu 2012 roku miała usunięty guz olbrzymiokomórkowy, który umiejscowił się na żebrach. W październiku miała tk z której wynikało, że guz odrasta. Została zastosowana radioterapia dopiero na początku stycznia 2013 roku - trwała do połowy lutego. Od początku kwietnia mama odczuwa silny ból pleców, który promieniuje. Siódmego maja miała kolejną tomografię komputerową, która wykazała liczne zmiany: - pojawienie się zmiany npl w szczycie seg. 6 lewego płuca, przy tylnej ścianie klp, ok. 1,8x1,6 cm. - zmiana nadprzeponowo, z dużym rozpadem wewn., w seg. 7 lewego płuca, uległa znacznemu powiększeniu ok. 6,5 x 4,2 cm, poprzednio 3 x 1,7 cm. zmiana ściśle przylega do przepony co uniemożliwia wykluczenie jej naciekania oraz ewent. dna żołądka. - obraz węzłów chłonnych śródpiersia z tendencją do progresji - powiększeniu uległa zmiana naciekowa grzbietu po lewej obejmująca kręgi Th8 i Th9 głownie od strony lewej i przynależne żebra lewe, z naciekiem śródkanałowym i przechodzeniem obecnie na stronę przeciwną, ok. 9x 4,6 cm, poprzednio 2,7 x 2,2 cm. Cechy uogólnionego pogorszenia powietrzności płuc. Błagam o pomoc jakieś wskazówki gdzie mamę leczyć i jakie są rokowania.
3 odpowiedzi:
  • Witaj Iwor Polecam Tobie Centrum Onkologii w Gliwicach.Zadzwoń tam jest tzw rejestracja pierwszorazowa ,dla pacjentów którzy po raz pierwszy sie zgłaszają.Poproś o zarejestrowanie do Pani Dr Galwas-Kliber.Młoda świetna ,wyrozumiała osoba.Kompetentna ukierunkuje Ciebie.telefony znajdziesz w necie.Pozdrawiam życze powodzenia.
  • 11 lat temu
    Witaj Sierotka. Dziękuję za radę. Jesteśmy z Lublina tu nikt mamie nie umie pomóc, nie wiedzą co robić i karzą czekać a my już czasu na czekanie nie mamy. Do Gliwic jest bardzo daleko ale jak będzie trzeba to pojedziemy. A może ktoś poleci jakiegoś specjalistę z tej dziedziny onkologii w Warszawie?Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Iwor nie wolno czekać,tylko o jednej sprawie warto wiedzieć ,Gliwice maja bardzo dobre notowania w leczeniu.Natomiast tam leczy sie rozpoznane juz nowotwory.Tam nie robi sie badań by ustalić rodzaj nowotworu,Z wynikami histopatologicznymi sie jedzie.Działajcie szybciutko ,kazdy dzień zwłoki jest niekorzystny.Pozdrawiam i życze sukcesów ,prosze napisz potem co i jak może na gg lub maila.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat