Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Martyna90, dziś już jestem bogatsza o tę wiedzę, żałuję że nie wiedziałam tego w dniu rozpoznania. Nie mogę sobie darować, że wolałam uwierzyć, że wszystko jest w porządku niż poczytać trochę i zacząć działać. Czasu nie cofne, mam tylko nadzieję, że nie jest za późno. 

  • Doris , na pewno nie jest za późno , trzymam kciuki , aby ten wynik na który czekasz nie pokazał nic gorszego niż HSIL i czekała cie co najwyżej konizacja . A gdyby jakieś raczysko tfu tfu wylazło to pamiętaj , wcześnie wykryte jest w 100 % wyleczalne .

    Wpis edytowany dnia 22-03-2019 00:04 przez Martyna90
  • Dziewczyny czy Wy też macie  problem żeby uzyskać konkretne informacje w tym całym BIO? Piszę do nich już kolejny raz , uzyskuję odpowiedzi ograniczone do 1 bardzo krótkiego zdań. Zadaję kilka pytań , otrzymuje odpowiedź tylko na pierwsze pytanie i to mało konkretną . Na prawdę nie oczekuję elaboratów w odpowiedzi ,a mam odczucie że jestem zbywana . Po uzyskaniu odpowiedzi , która często jest niejasna , mam jeszcze więcej wątpliwości i pytań. Jak dla mnie szkoda czasu ...

  • 17 kwietnia mam wizytę u swojego gina , chyba już zaczekam z tymi pytaniami , żeby sobie nie mącić w głowie 

  • 5 lat temu

    Aparat czy mi się wydaje,że Ty dzisiaj masz kolposkopię?  Trzymam kciuki, żeby było ok, szczęśliwie przy kolposkopii lekarz widzi w mig co jest i na miejscu mówi, nie trzeba czekać znowu na te cholerne wyniki.

    Pozdrawiam bardzo bardzo Agnieszkę,Doris,Patii,Zania i wszystkie dziewczyny z naszego wątku, udanego dnia a co tam dnia...udanego caluśkiego tygodnia🙂  👍

  • 5 lat temu

    Kaa Tobie również cudnego dnia☺️

    Ja w tym tygodniu odbieram wyniki po konizacji chirurgicznej. Na razie jestem jeszcze spokojna, ale za dwa dni zapewne będę się trzęsła ze strachu 😱

    Trzymajcie proszę kciuki. Ja trzymam mocno za Was, za Wasze wyniki, kolposkopie, i dobre samopoczucie

  • 5 lat temu

    Patti wysłałam wiadomosc. Ciekawi mnie tez  co postanowiłaś w sprawie szczepienia? Wszędzie gdzie czytam piszą, ze szczepi się młode dziewczynki i osoby dorosłe również, pod warunkiem ze nie miały/mają HPV

    Hmm.. sama nie wiem co o tym myśleć.

  • 5 lat temu

    Agatta kciuki masz gwarantowane!! Pochwal się nimi jak już je będziesz miała 👌👍👍👍

  • 5 lat temu

    kaa - tak, dzisiaj kolposkopia z wycinkami. Mam nadzieje, ze lekarka juz cos powie jak wyglada sytuacja. Dam znac wieczorem, bo wizyta dopiero o 18 ;)

  • Ja również Wam życzę dziewczynki milusiego dnia😗

    Czekam jeszcze co powie mi jeden lekarz 2 jest żeby szczepić ale już pisałam jak ciężko są dostępne te szczepionki u nas w Zabrzu najbliżej zostaje chyba Kraków chodź tam jeszcze nie dzwoniłam, rozmawiał z Apteka w Sieradzu maja dostępne w cenie 505zl jedna 

    Szczepionka nazywa się Gardasil po nazwie w necie jest więcej informacji o tym

    Dodam że mam 2 dziewczynki małe narazie bo 4 i 7 lat ale już rozważam żeby je też zaszczepić 

    Jeszcze raz ściskam Was dziewczynki cieplutko 🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat