Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Latte73 niektórzy piszą o operacji już przy konizacji a ja mam czarno na bialym, ze mowa o zabiegu...może być tak, że co ośrodek to inaczej, podobnie jak wytyczne przed zabiegiem/operacją, też różnie to bywa. Jutro idziesz do lekarza, On powinien wszystko wyklarować a jeśli trafi się Tobie lekarz niemowa to sama go wypytuj, idź z mężem może...
  • kaa,chyba wolę sama,ten lekarz prowadzi mnie od 23 lat,wiec,raczej mi wszystko powie.Dziekuje że jesteś <3
  • Latte73 lekarze mają nadzieję, że wyleczą mnie chemią i radioterapią... Nie myślą o zabiegu czy operacji, wcześniej była ona niemożliwa zresztą...
  • tasza27,skoro tak mówią,to zapewne tak będzie,mocno Cię przytulam i życzę Ci dużo siły i wiary <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    tasza27 jest tutaj naszą młodą wojowniczką, lubimy się i szczerze wierzę, że wyjdzie z tego całkiem niedługo bo przed Nią beztroskie i zdrowe życie <3 Czyli dziewczyny jest tak: czerwiec miesiącem dobrych wyników;)
  • kaa Ty wiesz, że tulę mocno <3 Dziękuję Latte73, siły póki co powoli odzyskuję, ale martwię się, bo jak dziewczyny wiecie mam przerzut do węzła w szyi i w sobotę mi się powiększył.... dzisiaj dzwonię cały dzień do mojego lekarza, ale wciąż automatyczna sekretarka, zostawiłam wiadomość i czekam.... boję się co to będzie.... :( wiecznie coś..... Ściskam wszystkie <3
  • tasza27,bedzie Dobrze,nie może być inaczej <3
  • 7 lat temu
    Hej piszę do was z sali pooperacyjnej. Lekarz mnie zbadał i powiedzial że zrobi mi elektronizacja. Stwierdził że konizacja nie jest konieczna. Dostałam znieczulenie ogólne i jest po wszystkim. Czekam na decyzję czy jeszcze dziś wyjdę do domu. Póki co jest mi bardzo niedobrze mdli mnie i bardzo boli głowa. A tam mnie piecze boję się iść zrobić siusiu :(
  • 7 lat temu
    Dreama najważniejsze,że jesteś już po wycinkach, teraz tylko trzeba czekać na wyniki i nie wiadomo co jest gorsze czy sam zabieg czy oczekiwanie ale szczęśliwie czas szybko zleci <3 <3 Mnie nie mdliło ale wiem, że z tym różnie bywa. Do wc musisz iść i pewnie zapytają nieraz czy już byłaś, dasz radę, przy tym wszystkim to pikuś i tak to sobie powtarzaj. Tasza ja pamiętam, że kiedyś tutaj któraś z babek miała powikłania po radio, pisała też o tym do tutejszego BIO. Wspominała o późnych możliwych powikłaniach po naświetlaniu, o tzw. późnych skutkach ubocznych najczęściej zapalenia skóry, tętnicy szyjnej. Próbuj złapać swojego lekarza ale proszę Ciebie nie martw się na zapas.
  • Dreama,fajnie że jesteś już po :)powiedz z jakim cin poszłaś,2 czy 3 pozdrawiam ciepło


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat