Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • kaa no ja teraz leze , pachne i pisze prace dyplomowa chociaz z wena srednio :D
  • Kaa, dokładnie :) najważniejsze żeby po okazało się że wszystko wycięte :) mam nadzieję że lekarzowi nic nie wypadnie ale zapisał mnie u siebie na prawie cały dzień więc myślę że się szybko uwinie i wrócę. Ale też nie ma co narzekać bo liczy się zdrowie a nie wygoda. To kolejny piątek ale denerwuje się jakby to miałobyc jutro. Iwantmagic no to życzę dużo weny :) <3 <3
  • Witajcie Dziewczyny. <3 <3 Agniesiu gratulacje, wyniki potwierdza tylko to co jest już przecież oczywiste ;) teraz same dobre fluidy przy Tobie krążą <3 Iwantmagicx cieszę się że już po wszystkim. Odpoczywaj ,tak jak pisałaś masz leżeć i pachnieć dalej, żeby wszystko się zagoilo <3 <3 Ja dziś dziewczynki leżę sobie, pokrecilo mnie coś w szyi i nici ze spacerów, chcoiaz jeden dziś zaliczyłam. Piękna pogoda....Tylko szkoda że wieje. Pozdrawiam cieplutko wszystkie Kobietki <3 <3milego popołudnia <3
  • Emilyemily ja jestem już w domu. Konizacje miałam metodą leep. Rano wyjeli mi seton. Krwawienie o dziwo nieduze. Brzuch nie boli nazwalabym to raczej uczuciem dyskomfortu a nie bolem. Szczerze mowiac po kolposkopii gorzej się czułam.
  • iwantmagicx takie białe ranki kojarzy mi się z uszkodzeniem naskórka przez to urządzenie. Może niechcący lekarz przytknal. A jesli to duze rozciecie to radzilabym zgłosić się na sor może potrzebne szycie. Daj znać jak tam u Ciebie po konizacji.
  • Dziewczyny, po 8 dniach odebrałam wyniki histopatologiczne :fragmenty błony śluzowej kanału szyjki i powierzchniowe fragmenty nabłonka płaskiego bez cech śródnabłonkowej dysplazji. Już jestem taka zakręcona,że sama nie wiem to oznacza,że wszystko dobrze?
  • Tak MonPor1977 moim zdaniem wszystko ok. Chyba nawet zapalenia nie ma bo by o tym wspomnieli. Co myślicie dziewczyny?
  • 7 lat temu
    MonPor1977 lekarzem nie jestem ale już sporo mam za sobą, ciesz się Kochana bo wynik masz na jaki niejedna tu czeka, poza tym odebrałaś pewnie wynik sama bez ponaglenia ze strony placówki a więc świętuj <3 <3
  • czesc dziewczyny, ja wczoraj miałam zabieg ( wycinki, łyżeczkowanie kanału szyjki i jamy maicy) i teraz 3 tygodnie stresu czekania na wynik. Z kolposkopii wczorajszej wyszło mi cin1 więc wierzę, że nie jest źle, chociaż cin1 w histopacie może okazać się gorszy
  • Hej dziewczynki! Gratuluje wszystkim które dobre wyniczki odebraly! <3 oby bylo tak ciagle! Widzialam ze pisalyscie o szczepionce na zoltaczke dowiadywalam sie o to i wiem ze kazda z Was ktora jest urodzona po 87 roku ta szczepionke miala bo bylo to obowiazkowe takze nie martwcie sie :) Zycze szybkiego gojenia dziewczynom swiezo po konizacji i trzymam kciuki za dobre wyniki a na pewno takie beda sądząc po tym jak tutaj wszystko swietnie sie dzieje co wchodze to jakies dobre wiesci <3 Pozdrawiam Was oby wiosna przyszla na zawsze! ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat