Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Witam. Dołączam do zacnego grona. 30 grudnia dostalam plamienia w srodku cyklu, postanowilam sprobowac umowic wizyte, 31 grudnia poszlam do cm i mialam pobrana cytologie. Po badaniu na fotelu p. Doktor powiedziala, ze wszystko ok, nie ma nadrzerki. W zeszly piatek (15.01) dostalam sms z prosba o pilny kontakt z polozna z cm. Umowilam sie na wizyte na jutro (21.01). W "miedzyczasie" odebralam wyniki cytologii, swoja droga wrazenie zrobila recepcjonistka, ktora zamarla gdy spjrzala na moje wyniki w monitorze. W cyto: 1. liczne komorki zapalne, ocena ograniczona, wysuszenie/zle utrwalenie, 2. Rozmaz nieprawidlowy, 3. zmiany odczynowe zw z naprawa lub zapaleniem, 4 ASC-H, 5. Zalecenia - badania hist-pat, 6. Podejrzenie HSIL, jaksc rozmazu utrudnia ocene. Teraz czekam na jutro, jaki front obieze p. Doktor. Eh. Mam 36 lat dwo h cudownych synow, ktorych wychoowuje sama. Mam narzieje, ze sie ulozy. Pozdrawiam
  • Witaj Tynka79 Pewnie ze się ułoży. Na tym forum jest mnóstwo dobrej energii która leczy duszę i ciało. Będzie dobrze, musi być. Czas jest najważniejszy. Wizyta już jutro. Proszę napisz jak przebiegła i co postanowił lekarz. Bądź dobrej myśli. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie. <3
  • Witam. Dołączam do zacnego grona. 30 grudnia dostalam plamienia w srodku cyklu, postanowilam sprobowac umowic wizyte, 31 grudnia poszlam do cm i mialam pobrana cytologie. Po badaniu na fotelu p. Doktor powiedziala, ze wszystko ok, nie ma nadrzerki. W zeszly piatek (15.01) dostalam sms z prosba o pilny kontakt z polozna z cm. Umowilam sie na wizyte na jutro (21.01). W "miedzyczasie" odebralam wyniki cytologii, swoja droga wrazenie zrobila recepcjonistka, ktora zamarla gdy spjrzala na moje wyniki w monitorze. W cyto: 1. liczne komorki zapalne, ocena ograniczona, wysuszenie/zle utrwalenie, 2. Rozmaz nieprawidlowy, 3. zmiany odczynowe zw z naprawa lub zapaleniem, 4 ASC-H, 5. Zalecenia - badania hist-pat, 6. Podejrzenie HSIL, jaksc rozmazu utrudnia ocene. Teraz czekam na jutro, jaki front obieze p. Doktor. Eh. Mam 36 lat dwo h cudownych synow, ktorych wychoowuje sama. Mam narzieje, ze sie ulozy. Pozdrawiam
  • Dziekuje, najgorsze to czekanie. Na dodatek moj okres to jakas kpina, jedna podpaske tak naprawdę zbrudzilam, nawet plamieniem tego nie moge nazwac, bo to tak naprawde tylko slady podczas podcierania. Wiem, ze psycha też ma swoj udzial, ale co tam. Musze isc do przodu. Dpbranoc
  • Tynka <3 Twoj lekarz pewnie wysle Cie na wycinki i dopiero pozniej bedzie wiadomo co i jak .... Bo jak wiadomo cytologia tylko daje nam sygnal, zw cos jest nie tak a wycinki sa wiarygodniejsze... Nie bojaj ;) kazda z Nas przechodzi szok, zalamanie a pozniej powoli, powoli oswajamy sie z mysla, ze ok.jest zle, ale zawsze moglobyc gorzej...psychika,dobre nastawienie to jest najwazniejsze :) nie kazdej z Nas sie to udaje, ale staramy sie :) Dziewczyny Ja bede dygac na wiosne przy kontrolnej cytologii :/ a slyszalyscie dziewczyny, ze powinnismy zrezygnowac z cukru a spozywac duzo witaminy c ?? Albo A?? Kurcze jak to bylo ?? Ktoras wie ;)?
  • 8 lat temu
    Ilka rozmawiamy na priv :D i dodam coś jeszcze wspólnego otóż ja również mam niskie ciśnienie i to często gęsto 60/90 ;)
  • 8 lat temu
    Basiap3001 mi nikt nic dodatkowego nie zapisywał i nawet byłam zaskoczona, że po wyjsciu ze szpitala czy to po konizacji czy po operacji nie dostałam żadnej recepty (prócz tych cholernych zastrzyków), mamy o siebie dbać, jak brałyśmy jakieś specyfiki to można je nadal brać ale moim skromnym zdaniem dbajmy o siebie dużo bardziej niż wczoraj ! Ruch fizyczny (nie nazbyt forsowny) jest lekarstwem bo można się wymęczyć i na chwilkę zapomnieć. Jeśli mogę poradzić to ja biegam sobie ze słuchawkami na uszach i biegnę przed siebie w pięknych okolicznościach przyrody.... ;( ;( ;(
  • 8 lat temu
    Tynka79 ja na samym początku z 4 pobranych wycinków jeden nie był do odczytania więc nie wiedzieliśmy czy się cieszyć i skakać pod sufit czy nie, mieszane uczucia...Wiem dokładnie co i jak, sama nie jesteś. A więc skierowali mnie wtedy błyskawicznie na konizację. Bywa, że wyniki nie są do odczytania z różnych przyczyn. Moim zdaniem znaczy to o profesjonaliźmie lekarza robiącego badania, że przy trudnym odczycie nie pisze, ze jest dobrze albo, że jest źle. Napisane jest, ze nie jest do odczytu a wiec trzeba badać to dalej ale tylko w jednym konkretnym miejscu. Tym się nie martw. Cel jest jeden ale bardzo konkretny: musimy mieć pewność, że wyniki są dobre bo tylko wtedy się uspokoimy a że nasza kobieca wyobraźnia działa na wyrost to tym bardziej. <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Olenka88 ty jesteś sowa a ja skowronek. Moje chłopaki chodzą skoro świt na treningi więc ja wstaję przed nimi i przygotowuję Im sporą wałówkę a jak mam chwilkę przed pracą to siadam i patrzę co na portalu a tam....od wczoraj jak widzę przybyło nam forumowiczek. Jak widać czy młode, czy stare, czy z miasta czy ze wsi, matki czy babki, wszystkie mamy te same kłopoty. A gdyby tak zasnąć i obudzić się zupełnie zdrową ?? Która jest za ?
  • 8 lat temu
    Aniaaa30 mogę się wyłącznie domyślać co teraz odczuwasz równolegle będąc w ciąży.Przeczytałam Twój post i mogę śmiało napisać, ze już jesteś na dobrej drodze.A mianowicie spotkałaś na swojej drodze konkretnego lekarza.Jak w wolnej chwili odcztasz moją historę ciągnącą się od czerwca 2015r. to jedno mogę stwierdzić- najważniejsze aby spotkać konkretnych lekarzy, profesjonalnych w swoim fachu. Ja sama jestem konkretną kobietą, kawa na ławę. Na dziś uwierz, że w porę wykryte zmiany są do wyleczenia. Ja jestem tego przykładem. Musisz w to uwierzyc.Najważniejsze to działać, podejdź do tego zadaniowo bo to prócz dziecka najważniejsza sprawa do wykonania.Lekarze poprowadzą Cię z pewnością jak trzeba. Pytaj,wypytuj bo to Twoje życie.Każdy przypadek jak widzisz tutaj na tym portalu jest inny ale każda chce mieć to wszystko już za sobą. I tak będzie u Ciebie.Czas szybko mija i niedługo będziesz z dzidziusiem zupełnie zdrowa bo szybko zareagowałaś. Myśl pozytywnie bo dziecko wszystko odczuwa,tak przynajmniej się mówią. Pozdrawiam :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat