Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Hej dziewczyny :) odebrałam pierwszy wynik z cytologii po konizacjach - prawidłowy :) za 3 tyg. kolposkopia. Nie sądziłam, że tak dbają o pacjentki w Krk :) Pani powiedziała, że po konizacji takie mają wytyczne, cytologia i kolposkopia na przemian co 3 m-ce, tylko nie zapytałam przez jaki okres czasu :) Pozdrawiam ciepło :) u mnie zimno i deszczowo buuu
  • Witam Was! :-) A szczególnie Jagodową :-) Całkiem przypadkiem chciałabym żebyś się tu zjawiła ;-) Oto mój wynik po kontrolnym wyłyżeczkowaniu kanału: Kanał-krew. Fragmenty błony śluzowej szyjki macicy z ogniskową metaplazją płaskonabłonkową i fragmentami nabłonka płaskiego normotypowego w stanie przewlekłego zapalenia. Co Ty na to Jagodowa?
  • Witam. Muszę się do was dołączyć, Mam 41 lat w grudniu stwierdzono u mnie nasiloną dysplazję szyjki co potwierdziła cytologia .18 lutego miałam pobierane wycinki z programu.Dzwonię codziennie dopytuję się i nic ,babka z sekretariatu pociesza mnie iż można czekać nawet 10 tygodni z programu... Ja już wariuję ...przecież czas nie jest naszym sprzymierzeńcem,w takim tęmpie to z przedinwazyjnego wychoduję inwazyjnego,,,,A w gratisie dostałam jeszcze 2 mięśniaki 3 cm i 5 cm brzuch mnie boli ,plecy bolą tylko usiąść i płakać ;(
  • ewka775 uspokój się... :) Aż tak szybko inwazyjnego nie da się wyhodować. Hmmmm... Ja na wynik histopatu wycinków czekałam 2 tygodnie, w Warszawie, ale 10 to chyba się nie zdarza. Staraj się w tym czekaniu jak najmniej myśleć o tym, nie schizuj-nie dzwoń codziennie, zajmij się czymś i swoje myśli :) Wiem, łatwo mówić, ale nakręcanie się też nie służy zdrowiu.
  • Eveline w poniedziałek odbieram wyniki mam nadzieje że skończy się tylko na konizacji. Dziękuję bardzo żę jesteś Eveline ,bo nikt nas nie zrozumie kto tego niedoświadczył. :) Pozdrawiam
  • Więc trzymam kciuki za dobre wyniki :) Daj znać :)
  • 9 lat temu
    Ewka i jak wynik?
  • Nie mam za dobrych informacji z przedinwazyjnego rozwija sie inwazyjny tak jak krakałam.Najgorsze ze w wyskrobinach z jamy macicy tez jest hsil/cin3/cis.możliwe ze to nie mięśniaki ...Jutro idę do mojej Pani doktor zobaczymy co powie
  • Miałam dylemat ,lecz moje wątpliwości zostały rozwiane ;Cytuję osobę która przetłumaczyła mój wynik :Wynik jest jednoznaczny,patolog wnioskuje że jest to rak ponieważ: - znalazł ognisko mikroinwazji, a to już bez wątpienia rak (mały) - znalazł zatory komórek nowotworowych (nowotwór, nie neoplazja) w naczyniach limfatycznych. Tak się zdarza że pobrany materiał nie jest w pełni reprezentatywny, ale tutaj patolog (chwała mu) wskazał że gdzieś jest nowotwór a materiał pobrano jakby z obrzeża. Zatory w naczyniach limfatycznych to dowód że już zaczął przechodzić do układu limfatycznego. Jutro jadę do Profesora na konsultacje mam nadzieję że wytną mi go jak najszybciej. :)
  • Onkolog mnie uspokoił,wynik jest niejednoznaczny.2 kwietnia mam zabieg leep ,czy do zabiegu trzeba się wydepliować na dole??? :/ z tego wszystkiego zapomniałam się spytać :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat