Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Na pewno w nadmiarze moga zaszkodzić i nie wiele tez pomagaja .Trzeba szukać witamin i innych składników potrzebnych organizmowi w żywieniu.
  • 10 lat temu
    Mi parę osób poleciło witaminę B17 :) kurację 3 miesięczną ..dodatkowo łykam bodymax :)
  • 10 lat temu
    A jeszcze ja słyszałam że na taki kobiece problemy trzeba jeść pomarańcze,tylko nie za dużo bo szkodzi nerkom!;-)
  • Termin drugiej konizacji ostatecznie na 14.05. To jeszcze miesiąc :(( dla mnie każdy tydzień to strach, że się pogarsza.
  • 10 lat temu
    O Migrenka 32 ja mam 17.05 kolejne wycinki ;)

  • Użytkownik @Jagodowa napisał:
    O Migrenka 32 ja mam 17.05 kolejne wycinki ;)


    Ile już Ci tych wycinków pobrali? Mi przed pierwszą konizacją brali 2 razy.
  • 10 lat temu
    Raz miałam pobierane jakoś w październiku, po cytologi cin 2-3 na wycinkach wyszło cin 1 , potem znów cytologia cin 3 no i znów wycinki :(
    Strasznie to się rozciąga wszystko. A z drugiej str nie pasuje mi specjalnie spędzenie wakacji w łóżku po szpitalu :( Chociaż z drugiej str skoro tak to wszystko przeciągają to mogłabym się spokojnie nastawić na wrzesień ;)
  • Ja miałam w październiku, później początek grudnia i luty pierwsza konizacja. No właśnie widzę, że Ci się dłuży wszystko. Na co lekarze czekają? Ja Ci nie życzę żadnych operacji, ale nie wiem jak to szybko się rozwija. Jak ja sobie pomyślę, że dopiero za miesiąc idę pod nóż to boje się w jakim wtedy będę stanie, a raczej szyjka.
  • 10 lat temu
    Ponieważ wyniki były różne to postanowili zrobić drugie wycinki. Raczej dla formalnosci bo ostatnia cyto była z kolposkopią. Wszędzie terminy kolejki a i tak wcisnęli mnie w trybie pilnym. A ja jeżeli mam być szczera wolałabym mieć pewnosć że trzeba a nie ciąć bez pewności :(
  • Też wolałabym mieć pewność, więc nie wiem dlaczego wycinków nie wzięli jak poszłam na kontrolę. Kolposkopię miałam już 3x, teraz przed konizacją znowu będę mieć.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat