Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    jesteśmy po wizycie w szpitalu wyników niestety jeszcze nie ma - mamy dzwonić we wtorek .Okazało sie ze mężuś poprostu "za szybko się goił " i rozpuszczane szwy sie nie rozpuściły dlatego ten obrzęk wookół stomi bo ciągły , szwy usunęli i jest dużo lepiej .Zmniejszyli też plastry Transtec z 70 na 52 żeby powoli odstawiać :).Ogólnie jest dobrze nawet nie ma gorączki a przedtem od marca do operacji we wrześniu cały czas było 37.5 do 39 !.Pozdrawiam do przyszłego tygodnia miłego weekendu dla Wszystkich :)

  • 6 lat temu

    Izabela81 czasami jak jest potrzeba to i po 3 miesiącach trzeba zrobić TK.  Zarówno TK jak i MR robione są z kontrastami. 

  • Dzięki wielkie :) 

  • 6 lat temu

    Hej hej. Polecam wszystkim, by zainteresowali się olejem z konopi:  www.cbdworld.pl . Rewelacyjnie pomaga w walce z rakiem, chociaż do tanich ,niestety, nie należy. 

    Pozdrawiam i  życzę dużo siły :)

  • Iza81. Cieszę się, że u taty wszystko dobrze. Piszesz,że ma duża przepukline.Jest widoczna golym okiem? Pytam,bo mi sie wydaje,ze u taty tez sie pojawila nad pepkiem. Prosilam ,by nie dzwigal,no ale ja swoje on swoje.Czy przepuklina nie przeszkadza w kolonoskopii? Wczoraj mial robione tk. Czekamy na wynik.Mam termin 9 listopada na swoja kolonoskopie,ale tak bardzo sie boje,ze teraz mysle,ze moze jednak isc prywatnie ze znieczuleniem. Tata tez ma miec ja wlasnie niedlugo robiona. Pozdrawiam wszystkich walczacych i wspierajacych.wspierajacych. Ps. Dziwnie tu teraz.

  • Witaj Basia 40. No w końcu się odezwałaś :) no u nas ok, ale cxy nadal to okaże się 6 listopada, gdy odbierzemy wyniki tk taty. Strach znów paraliżuje :( markery ma dobre, ale wiadomo, że nie zawsze są wiarygodne. 

    Tato ma tą przepukline juz sporą. Póki co nie zdecydował się na operację. Nosi caly cxas pas. Ja tez juz taty nie namawiam.  Boi się i go rozumiem. 

    A co u Taty? To pierwsza kontrolna kolonoskopia Taty czy juz miał robioną wcześniej? 

    Fajnie, że zdecydowałas się na kolonoskopie -ja odkładam z miesiąca na miesiąc, ale w końcu też muszę się wybrać. 

    Pozdrawiam

    Iza

  • Iza81. To taty pierwsza bedzie kolonoskopia po usunieciu guza. Teraz ze scisnietym sercem czekam na wynik tk. Ten stres mnie kiedys zabije.Moje badanie zbliza sie duzymi krokami. Jednak tak sie boje,ze nie wiem czy na nie dotre.Tlumacze sobie ,ze tylu ludzi dalo rade to i ja dam,ale ..... .Pozdrawiam ☺

  • Basia 40,  no pewnie, że dasz rade :) 

    Oj ten strach potrafi paralizowac. W ośrodku gdzie tara robił tk czeka się aż 10 dni na wynik. Z jednej strony jakas masakra -w innym mieliśmy go na drugi dzień.  A z drugiej strony , jeśli miałoby się okazać, że są przerzuty to każdy dzień bez tej wiedzy jest dniem szczęśliwym.  Boje się okropnie i żyje tylko nadzieją, że marker nie wskazuje na postęp choroby. Wiem, że marker nie daje 10% gwarancji, ale u taty można go chyba brać za jakiś wyznacznik Bo przed operacją był masakrycxnie wysoki a po operacji spadł do normy. Znam Twój strach i nic niestety na niego nie poradzimy. 

    Trzymaj się. Musimy być silne :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat