Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Właśnie potrawy robie takie dietetyczne beztłuszczowe przynajmniej sie staram .A martwi mnie właśnie ten brak wypróżnień chociaż męża brzuch mniej boli czasem ma lekko wzdęty ale po puszczeniu gazów jest dobrze rana na brzuchu duża w jednym miejscu lekko mokra ale to od wstawania i kaszlu robie mu inhalacje podobno to od usypiania ten kaszel.Problem jest też ze samą stomią po ściągnięciu worka po szpitalu była ropa lub coś podobnego na brzegach w srodku normalnie różowo czerwone myłam mu to wodą letnią troche zeszło ale nie całkiem dzisiaj juz troche lepiej to wygląda .Worki mamy dansac takie ze docinam otwór i da sie z nich wypuścić ten płyn.Masuje mu lekko brzuch wtedy gazów jest więcej i czuje ulge .W szpitalu gdy sie pytalam pielęgniarki mówiła ze nie powinno być problemu z wypróżnianiem  jednak boje sie że coś tam jest nie tak...

  • 6 lat temu

    A jeszcze jedno do pielęgnacji mam tylko takie gaziki z płynem ochraniającym i jeszcze jedne do zmywania co jeszcze kupić do pielęgnacji tak teraz świeżo po operacji

  • Agas spokojnie Wszystko sie unormuje po odklejeniu woreczka parę godzin trzeba dac skórze wokół stomii odpocząć i ją podleczyć .Zmyć  gazikiem wodą czystą np z mydełkiem biały jeleń i osuszyć .

    Pytaj  jeszcze w dansecu o puder taki specjalny ,by wokół stomii przypudrować po odklejeniu i zmyciu skóry .Wi ecej kosmetyków nie potrzeba no jeszcze może mydełko z nanosrebrem dokup.Najlepsze jest jednak zmywanie mydłem biały jelen.

    Nie pozwól sobie wciskać różnych drogich kosmetyków w sklepie stomijnym bo tak robią ,one wcale nie są potrzebne te gaziki co masz są ok i to co wymieniłam.

    Po za tym dzwoń do innych firm np do coloplasu i poproś o próbki:kosmetyków ,o woreczki przyślą Ci nieodpłatnie .Dzwoni się na infolinię :https://www.coloplast.pl/o-col...

    Jak są niepokojące objawy czy czegos nie wiesz zamawiasz z firmy z której masz woreczki etc pielęgniarkę stomijną i oni zaraz do Was wyślą za nic nie płacicie .Ponadto pamietaj o bardzo ważnej sprawie ,jeśli u męża wystąpi jakiś objaw np twardy brzuch ,niemożność dalszego wyprózniania itd natychmiast wzywaj karetkę i mów jakim pacjentem jest ,nie stosuj żadnych leków sama .Pacjent onko to inny pacjent niż inni.Musi być natychmiast lekarz.Nie podawaj żadnych leków sama.Polecam parowar do posiłków .

  • 7 małych posiłkow dziennie ,lekkie sosy bez mąki ,dużo ryb tłustych ale tez powolutku po troszkę ,woda rano obowiązkowo po przebudzeniu ,włączaj wszystko po troszkę i obserwujcie po czym jest ok a po czym zle się czuje to odstaw.Zadnych cytrusów i innych wynalazków ,szukaj drobiu ,królików ,cieleciny ,ryby ,od małych rolników ,warzyw ,porób sobie zapasy na zimę byś miała na czym gotować posiłki.mijaj łukiem  markety .

  • 6 lat temu

    Dziekuje będziemy obserwować a my właśnie mieszkamy na wsi więc problemu z tymi produktami nie będzie. Troche daleko mamy do szpitala ponad 100 km w którym męza operowali a z tymi w bliższej okolicy dobrych wspomnień niestety nie mamy .Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

  • Trzymajcie się będzie dobrze i niebawem mężuś Twój bedzie śmigał .Pytaj i pisz jak się macie .Pozdrawiamy serdecznie .

    Może napisz z jakiego województwa piszesz.😉

  • 6 lat temu

    Małopolskie - podhale :)

  • Witaj Agas jak dzisiaj mąż się ma ?Ty też dbaj o swoje siły ☺ 

  • 6 lat temu

    Ach jednak pojechaliśmy w nocy tak dla spokoju na całodobówke Pani doktor opatrzyła tą rankę która ciekła i stwierdziła ze tak moze sie dziac bo tam był pępek i teraz jest zaszyty .Na stomie też patrzyla i też mówiła zeby cierpliwie czekać bo gazy odchodzą i brzuch nie jest wzdęty .A ja sie musze trzymać 3 dzieci w szkole to trzeba to wszystko ogarniać ;)

  • Agas oj to ciężko Ci .A cxy mąż chodzi czy leży ?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat