Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Chodzi narazie po troche ale coraz częściej wstaje, boli go tyłek i mało co siedzi psychicznie też dobrze myslałam ze bedzie gorzej.A za 2 tyg wyniki z histopatologi po operacji i wtedy powiedzą co dalej....

  • Oj będzie bolał kiedyś ból będzie mniejszy podusie pod pupę ,ale dobrze musi chodzić coraz dłużej .Nie wolno leżeć pozdrawiamy serdecznie .☺ 

  • 6 lat temu

    Agas chodzenie to podstawa jeśli chodzi o profilaktykę zakrzepicy w tym momencie - to bardzo ważne. Ważne też żeby mięśnie nie zwiotczały.

  • Oczywiście macie racje, profilaktyka jest bardzo ważna tak samo jak jego wczesne wykrycie raka jelita, w łódzkim Szpitalu Bonifratrów jest teraz fajna akcja żeby się przebadać całkowicie za darmo i sprawdzić czy jest jakieś ryzyko zachorowania wystarczy, że jesteśmy w przedziale wiekowym 40-65 lat i w naszej rodzinie pojawiła się właśnie ta choroba. Jeśli mieliście w rodzinie chorą osobę to lepiej dmuchać na zimne i się przebadać.

  • 6 lat temu

    Kamil777 jak się czuje Twój tato ? 

  • Agas odnośnie stomii , mój tato ma ileostomie , operacja w lutym i dopiero jakiś czas temu skóra w okół stomii zaczęła ładnie wyglądać także nie martw się. My używamy worków, które wycinamy , trzeba uważać żeby nie wyciąć za dużego otworka oraz żeby krawędzie nie były ostre bo mogą podrażniać skórę. Mamy też pastę uszczelniająco-gojącą z Convatecu ( dostaliśmy ją w szpitalu ) która wspomaga gojenie rany . Tato kąpie się pod prysznicem bez worka ( ale na początku przemywałam tacie skórę w ogół stomii wodą z szarym mydłem ) . Jeżeli będziesz miała jakieś pytania pisz :) pozdrawiam

    Wpis edytowany dnia 04-10-2017 13:41 przez gruszka88
  • 6 lat temu

    Witam minął tydzień jeździmy z mężem co 3 dni do poradni chirurgicznej i stopniowo ściągają szwy.Co do stomii jedziemy jutro do szpitala , kał już idzie ale potrzebny był wlew na Sor w sobote ale skóra dookoła jest bardzo zaczerwieniona mimo że stosujemy paste gojącą ,worki też przycinamy na wymiar ale  szwy tak jakby sie ponaciągały wyraźnie je widać i więcej jest tego białego wookoło -w poradni mówią ze to jakieś zwłóknienie /włókniak ? I że samo zejdzie ale tego jest coraz wiecej .Mężuś już śmiga :) ba nawet autem jeżdzi wiec w sumie jest dobrze. Jedziemy jutro do szpitala w którym był operowany może coś poradzą /lub wyciągną te szwy.Może będą już wyniki histopatologi to zobaczymy co dalej .Pozdrawiam Serdecznie 

  • Agas super wieści koniecznie takie objawy pokazujcie lekarzom koniecznie.Dopóki wsio nie dohjdzie do stanu normalnego.

    Skóre myć trzeba odklejać woreczek ,suszyc pozwalać jej podleczyć się .Może uczula coś a może za długo nie odklejany woreczek .Niech lekarz sie wypowie .

    Dzielny mąż ,dzielna jestes Ty powodzonka Kochani :) 

    Pisz nam wsio pamietaj😉

  • Witam, mam pytanie. Czy 5 miesięczna przerwa między tomografiami z kontrastem jest wystarczająca?  Czy powinno odczekać się minimum pół roku?

  • Witaj jeśli lekarz tak zdecydował to na pewno dobrze .Z kontrastem jest RM .A TK  nie słyszałam. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat