Iwona Ghoche,

od 2019-07-06

ilość postów: 19

Ostatnie odpowiedzi na forum

Zmiana na nerce

1 rok temu
Aggie napisał:

Iwona, żadnych objawów nie miałam, mocz w porządku, w ciąży za żeli boleć mnie coś pod żebrem, mówiłam lekarzom ale wszyscy zwalali to na ciaze. W końcu się ktoś ulitował j wysłał mnie na USG. We wszystkich badaniach USG,, RM, Ct sugerowano raka. Jeden nefrolog mówił tylko że nie. Koniec końców operację zrobiono i zakończyło się to szczęśliwe. AML i tak trzeba zoperować jeśli jest spory, wcześniej tylko obserwacja.

Miałam na forum wątek biopsja nerki. 

Dziękuję , właśnie czytam wątek, jak się czujesz po operacji?


Zmiana na nerce

1 rok temu
Someone napisał:

Może dodatkowo powinnaś zrobić posiew....bo mnie to wygląda na stan zapalny. Generalnie trudno mi coś doradzić bo całe życie byłam okazem zdrowia. "Przygodę" z lekarzami zaczęłam dopiero 3 lata temu.

Dzięki dziś byłam zrobić posiew no i czekam zobaczymy..

Zmiana na nerce

1 rok temu

no I badanie moczu średnie 5-10 leukocyty Wpw dużo sluzu I innego badziewia

Zmiana na nerce

1 rok temu
Aggie napisał:

Hej, ja tylko potwierdzę to co Sławek napisał. Jestem po operacji NSS AML. Jest to zmiana łagodna, nie jest się pod ppieką onkologiczną. Operuje się większe zmiany powyżej 3-4 cm. Lekarze mówili mi , że AML rośnie bardzo wolno ale jednak rośnie i rozwala nerkę. Przy wielkich rozmiarach może pękać i powodować krwotok. BTW u mnie diagnoza była : rak złośliwy nerki a po histopatologii okazało się , że to AML.

Dzięki za odp ;) powiedz mi czy miałaś jakieś objawy?aml ...czytałam właśnie że może bardzo szybko rosnąć,2 lata temu miałam robiony tk z kontrastem I nic nie pokazało...


Zmiana na nerce

1 rok temu

witam byłam u swojego lekarza diabetologa , który zlecił mi usg na którym wyszła zmiana, powiedział w sumie to samo co Sławek;) 

Teraz zostało czekanie na tk..najgorsze że bardzo boli mnie  w ledzwiach I cały dół brzucha jakby jajnik, do tego bóle brzucha I czestomocz

Zmiana na nerce

1 rok temu
Someone napisał:

Tak jak już wcześniej pisałam, wybieram się w tym miesiącu do urologa na kontrol. Nie wiem czy wystarczy samo USG, czy zleci ponowny tomograf. Co do Ciebie, to wydaje mi się, że warto byłoby skonsultować te objawy z urologiem bądź diabetologiem. Może coś na to poradzą .

Jutro mam wizytę będę widziała co dalej wyniki moczu

Zmiana na nerce

1 rok temu

ufff  oby wszystko było dobrze, dawaj znać co u jak I pisz !!

Zmiana na nerce

1 rok temu
Someone napisał:

Spróbowałam na telefonie i jest tak jak pokazałaś. Na laptopie pusty prostokąt i nic poza tym. Wracając do tematu. To są moje zeszłoroczne wyniki USG i TK nerek 

Jak u Ciebie sprawa się ma ?


Zmiana na nerce

1 rok temu
Sławek1975 napisał:

Miałem operację z oszczędzeniem nerki, wycięto tylko guza 5,5x4,5. W grudniu mijają 3 lata. Wykryto mi raka przypadkowo i wycięto, jak narazie na raka nie chorowałem, oby tak pozostało, ale czy tak będzie tego nie wie nikt, żyję nadzieją i miłością. 


Bardzo miło mi to czytać, dużo zdrówka życzę!!

Zmiana na nerce

1 rok temu
Sławek1975 napisał:

Dziewczyny  AML to nic groźnego, napewno taki guzek nie daje żadnych objawów, mój rak jasnokomórkowy był na 5,5 cm i też żadnych objawów nie dawał, morfologia krwi idealna, mocz idealny, czynność nerek prawidłowa, rak nerki daje objawy dużo później dlatego guzy objawowe są o dużo gorszym rokowaniu. W USG wszelkie podejrzenia o złośliwość budzą zmiany normoechogenicze i hipoechogeniczne, hiperechogeniczne zmiany tylko w około 4% mogą być złośliwe. Oczywiście urolog może zlecić rezonans lub tomograf, zmiany złośliwe w tych badaniach wykazują swoje własne ukrwienie, kontrast w tych guzach "świeci" się. Szanse że to rak są znikome, nawet jeśli to jest to miniaturka. Pozdrawiam. 


DDzięki Sławek trochę mnie uspokoiles, jak.sie czujesz?