< Powrót

Czy spadek wagi oznacza rozwój choroby?

Nagłe, nieuzasadnione zmniejszenie masy ciała jest często pierwszym objawem choroby nowotworowej. Jednak na tej podstawie nie należy wyciągać wniosków ani stawiać diagnozy. 

Spadek masy ciała może się wiązać z wieloma innymi schorzeniami, takimi jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, zapalenie trzustki, choroby zapalne jelit, niedrożność dróg żółciowych, infekcje czy zakażenia pasożytnicze. 

Często chudnięcie jest spowodowane nadmiernym stresem bądź niewłaściwą dietą. 

Jeśli spadek masy ciała w ciągu 6 miesięcy wynosi ponad 10% w stosunku do normalnej wagi, należy skontaktować się z lekarzem.

Pytania użytkowników

Jestem w trakcie chemioterapii,po trzech wlewach co trzy tygodnie. Z każdym dniem jest coraz gorzej,straciłam apetyt,nie mam smaku,nic mi nie smakuje,schudłam 5 kg,mam cały czas nudności,stałam się nerwowa,drażnią mnie zapachy i w ogóle wszystko,mam powoli dość tego wszystkiego.

Takie sytuacje w trakcie chemioterapii się zdarzają i są ubocznym skutkiem stosowanego leczenia. Zapewne przeczytała Pani poradnik który jest na stronie. Proszę wejść na dole ekranu na stronie faqrak w literkę v - tam śa filmy na temat radzenia sobie z dieta w trakcie leczenia.

Potrzebujesz wiedzy lub porady?

zamknij
Zadaj pytanie