Ruch to jedna z lepszych recept na raka. Uczestnicy poznańskiego Fitness Maratonu organizowanego przez Centrum Pływania i Fitness FitSwim oraz FAQRAK.pl ćwiczyli wspólnie przez pięć godzin, by zwrócić uwagę na rolę aktywności fizycznej w profilaktyce antynowotworowej oraz wesprzeć piątkę najdzielniejszych forumowiczów z FAQRAK.pl.

Maraton Fitness odbył się w sobotę na terenie Plaży Miejskiej na Wildzie w Poznaniu. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni byli wszyscy, którzy chcieli sprawdzić swoją aktualną kondycję fizyczną i podjąć wyzwanie kilkugodzinnych zmagań pod okiem profesjonalnych instruktorów fitness. Maratonowi przyświecało też dodatkowe hasło „Rusz się! Wykop raka!”. Uczestnicy przypomnieli tym samym o jednym z ważniejszych zaleceń lekarzy i naukowców zajmujących się nowotworami: regularne ćwiczenia fizyczne pomagają znacznie obniżyć ryzyko zachorowania na raka. Ale sobotnie wyzwanie dla maratończyków było czymś więcej, niż tylko walką z własnymi siłami i kondycją. Ćwicząc przez całe 5 godzin wsparli tym samym najbardziej potrzebujących, z uwagi na stan walki z chorobą forumowiczów z FAQRAK.pl.

I tak:
- 1 godzinę maratonu uczestnicy ćwiczyli dla Marioli68
- 2 godzina dla Taszy27
- 3 godzina dla Anuszki83
- 4 godzina dla Kucji15
- 5 godzina dla Maby

- Podczas maratonu zachęcaliśmy uczestników, by dali z siebie wszystko - mówi Agnieszka Jakś z FAQRAK.pl - ale ten jednorazowy wysiłek miał przede wszystkim znaczenie symboliczne. Ćwiczyliśmy mając w pamięci losy naszych forumowiczów, osób, które w chwili aktualnej przechodzą przez szczególnie agresywne leczenie, przygotowują się do przeszczepu, chemioterapii oraz wspierają swoich bliskich i krewnych w zmaganiach z nowotworem. Szczególnie pamiętaliśmy o 5-ciu osobach w tej chwili najbardziej potrzebujących wsparcia i dzielących się informacjami o szczegółach leczenia na forum.

Oto krótka fotorelacja z wydarzenia:

28.08.2017