Oto zalecenia American Cancer Society odnośnie bezpiecznego grillowania i piknikowania:

  1. Myj ręce, naczynia, powierzchnie na których przygotowuje się żywność oraz pojemniki do żywności przed kontaktem z produktami spożywczymi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażeń bakteryjnych.
  2. Marynuj żywność odpowiednio wcześnie, a następnie przechowuj tak przygotowane produkty w lodówce w szklanych lub plastikowych pojemnikach przeznaczonych do żywności.
  3. Następujące produkty powinny być przechowywane w chłodnych warunkach: surowe mięso, drób,  owoce morza, mielone mięso, kanapki, sałatki (z tuńczykiem, kurczakiem, jajkiem, makaronem, owocami morza), pokrojone na kawałki owoce i warzywa, łatwopsujące się produkty nabiałowe.
  4. Przechowuj oddzielnie surowe produkty (mięso, drób, owoce morza) oraz produkty gotowe do spożycia takie jak: owoce, warzywa, sałatki, sery, desery. Używaj do nich oddzielnych pojemników, talerzy  oraz sztućców.  
  5. Przechowuj produkty wymagające niskich temperatur w termoizolacyjnych pojemnikach z lodem. W czasie transportu ustaw pojemniki na siedzeniu pasażera zamiast w rozgrzanym bagażniku. Na miejscu pikniku przykryj pojemniki kocem i postaw w cieniu.
  6. Wyrzuć resztki, które były poza pojemnikami przez dłużej niż godzinę. Przechowuj niezjedzone produkty w pojemnikach termoizolacyjnych.  
  7. Sprawdź, czy grillowane produkty są odpowiednio usmażone. Możesz skorzystać z termometru.
  8. Zabierz ze sobą środki higieny rąk, jeżeli w miejscu piknikowania nie ma urządzeń sanitarnych.


[instrukcję bezpiecznego grillowania przygotował Piotr Wojtyś w oparciu o: https://www.cancer.org/latest-news/keep-foods-safe-at-summer-picnics.html]