Lato sprzyja wyzwaniom. Niedawno sami współorganizowaliśmy Fitness Maraton, a dziś zdajemy relację i zapowiadamy kolejne ciekawe wyzwania, których podjęły się fundacje onkologiczne. Jest wśród nich triathlon dla „Onkotwardzieli”, rejs po Bałtyku oraz zadanie dla prawdziwych mężczyzn, którym nieobcy jest regularny trening, choć tym razem w niecodziennej dziedzinie…

Onko Tour z Marychą w tle

Fundacja „Pokonaj raka” od ponad 10 lat inspiruje do aktywności fizycznej osoby w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Jej podopieczni zdobyli m.in. Mont Blanc, Kilimandżaro, Elbrus, Triglav, Rysy. W tym roku mają za sobą pięcioetapowy wyścig podlaskim szlakiem rowerowym: od Suwałk, przez Augustów, Goniądz, Tykocin oraz Zarzeczany. Jechali nie tylko na rowerach, ale również wsiedli w kajaki, uczestnicząc w spływie rzeką Marychą. Nazwa wybranej do tego wyzwania rzeki nie była przypadkowa. Uczestnicy zamanifestowali w ten sposób swoje poparcie dla legalizacji medycznej marihuany.

Oto krótki fotoreportaż Polskiego Radia, dzięki któremu można lepiej poznać uczestników wyprawy:

OnkoRejs2017. Przyjdź, by im pomachać

Jeśli ktoś przypadkiem w sobotę 9 września będzie przebywał w Gdyni, albo szuka dobrego pretekstu, by się tam pojawić, start OnkoRejsu może wpisać na listę atrakcji.

28 osób chorych onkologicznie o godzinie 18.00 wypłynie z Basenu Prezydenta w Gdyni w OnkoRejs po Bałtyku,. Tym razem popłyną do Karlskrony. Inicjatywa ma na celu przełamanie stereotypów na temat choroby jaką jest rak. Chorzy pokonają Bałtyk na żaglowcu Zawisza Czarny, będąc częścią załogi i pełniąc wachty nawigacyjne, kambuzowe, portowe i kotwiczne. Będą sterować jednostką, stawiać i zrzucać żagle, cumować, szorować pokład, sprzątać rejony i wykonywać wszystkie czynności, które należą do pełnoprawnych załogantów. Dzięki temu pokażą, że można żyć z chorobą i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka, że można pokonywać własne słabości, chorobę i czerpać radość z każdego dnia. 
Życzymy im powodzenia!

BREASTFIT. Kobiecy Biust. Męska sprawa.

BreastFit można nazwać nową dziedziną sportu, którą stworzyła Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej. Został wymyślony po to, by pomóc mężczyznom włączyć się w proces profilaktyki piersi swoich partnerek. To trening wspólnego badania piersi, rozmowy i wsparcia emocjonalnego. Fundacja w ramach kampanii przygotowała specjalny trening, który pokazuje, że badanie piersi w parze może być doskonałym motywatorem dla pań do regularnej profilaktyki. 

Zwieńczeniem projektu jest wydanie kolejnej edycji kalendarza „Power of Community 2018” z udziałem crossfitowców z całej Polski, którzy zadeklarowali, że będą systematycznie uprawiać BreastFit i szerzyć zdobytą w ramach kampanii wiedzę. Szczegóły na stronie www.breastfit.onkocafe.pl

Zwiastun filmowy kampanii:

Fot. ilustrująca artykuł: Fundacja Onkocafe-Razem Lepiej. Zdjęcia kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" Piotr Fajfer.

07.09.2017