Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26111 odpowiedzi:
  • Dobra, jakoś to rozszyfrowalam, nie wszystko ale gł opis tak. Teraz pytanie bo widzę tam pewna nieścisłość dotyczącą guzków. W starszym TK opisane są 2 które się zmniejszyły. Teraz opisane są 3 które się zmniejszyły ale piszą porównawczo że były 3...Więc teraz pytanie :co masz o tym napisane jeszcze w jeszcze starszym  tomografie????? 

  • jeszcze starsze jest przed operacja gdzie było dużo dużo więcej guzkow i zostały wycięte.  Najlepsze jest to że po operacji przyszli lekarzy uscisneli mi dłoń i powiedzieli że wszystko udało się wyciąć:/ a tu nowość coś jednak jest . Wczoraj byłam u onkologa i mówił że te guzki na wątrobie najprawdopodobniej są zwapniale:/ mam straszny mętlik w glowie i nie wiem co robić;(  te starsze tk przed operacja wstawić które było przed operacja ?  

    Z całego serducha dziękuję za pomoc czarownica 11!!!!

  • jeszcze starsze jest przed operacja gdzie było dużo dużo więcej guzkow i zostały wycięte.  Najlepsze jest to że po operacji przyszli lekarzy uscisneli mi dłoń i powiedzieli że wszystko udało się wyciąć:/ a tu nowość coś jednak jest . Wczoraj byłam u onkologa i mówił że te guzki na wątrobie najprawdopodobniej są zwapniale:/ mam straszny mętlik w glowie i nie wiem co robić;(  te starsze tk przed operacja wstawić które było przed operacja ?  

    Z całego serducha dziękuję za pomoc czarownica 11!!!!

  • Porównaj sobie te 3 TK co to jest z tymi guzikami.... Uważam że powinnaś pojechać z tym do Bydgoszczy i konsultować co dalej... 

  • pogadam z mamuśka ;* Dziękuję!,*

  • To może naciśnij lekarzy na PET wtedy będzie większa pewność co i jak... Bo to faktycznie trochę pogmatwane... 

  • 5 lat temu
    ussta, jak się chce, to się schudnie. Ja się zawzięłam to schudłam. Mimo, że miałam dużo przeszkód. Menopauza, problemy z tarczycą, pesel, mało ruchu- jeżdżę wszędzie samochodem i rzuciłam palenie. Kupiłam dietę w internecie (30 zł, więc nie majątek) , nauczyłam się pić wody, co nie było łatwe, bo miałam zawsze wrażenie, że woda mi wysusza jamę ustną. I w kilka tygodni schudłam 6 kilo. Utrzymałam to 2 lata i teraz włączyłam fitness i już mam mniej kolejne 4 kilo. Moja rada - odpocznij trochę po chemii, postaraj się okiełznać apetyt ( ja najwięcej przytyłam już po zakończeniu chemii) , zejdzie opuchlizna posterydowa. Pij dużo wody. I do dzieła.... Życzę powodzenia :)
  • Dzięki Elbe za rady i pociesznie, że da się :) Jestem na diecie 1200kcl (od dietetyka) czasem muszę coś jeszcze dojeść, bo 1200kcl to nie jest wiele patrząc na kalorycznosc produktów. Ale od 2 msc waga ani drgnie, a jem praktycznie połowe tego co wcześniej....no nic poczekam jeszcze, może w końcu coś ruszy...niestety u mnie jakiś fitness czy intensywne treningi nie wchodzą w grę...
  • gadałam właśnie już odnośnie badania PET . Zabardzo nie chcą się zgodzić na to badanie mówili że nie potrzeba .. Ale jak trzeba będzie to będę myślała zrobić prywatnie.  Trudno ... ciężko zdobyć na to skierowanie :/

  • Ilonka, bardzo trudno dostać skierowanie na pet, bo to niestety drogie badanie



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat