Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Mama nie miała niestety tk po 6 wlewie chemii. Tk było robione po 4 wlewie po operacji . Tak jak piszesz Mio. U nas jest tak samo tylko to ja załatwiam wszystko i latam po lekarzach A mama nie chce tak jakby się bała.  Już sama niewiem.  

  • 5 lat temu

    Lilith pozazdrościć Wam takiego wyniku! I gratulacje, babcia pewnie skacze z radości na wieść o wnuczku/wnuczce🙂

  • 5 lat temu

    Wnuczce!

  • ja bym nalegała u onkologa na badanie obrazowe.. nie wiem w sumie, czy przy avastin nie robi sie często tk.

    Mama ma już 4 wnuków. Śmieje się ,że w końcu jedna wnuczka się jej należy. Najstarszy ma już 19 lat, a nasz , najmłodszy 2 latka

  • mama miała raka surowiczego, 3b/3c. Złośliwości nie rozpoznawano.. bo miała żyć max pół roku

  • co do pet na pewno trzeba odczekać pk chemii.. tylko onkolodzy niechętnie dają skierowanie. Może chociaż rezonans... 

  • co do pet na pewno trzeba odczekać pk chemii.. tylko onkolodzy niechętnie dają skierowanie. Może chociaż rezonans... 

  • dzisiaj dzwonili z  onkologii i właśnie mówili że tk jest 05.09 ... prywatnie do onkologa jadę na wizytę 12.09 wtedy się zapytam o pet . A co to jest ph chemii ??

    Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny to dla mnie naprawdę wiele !❤❤❤



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat