Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Anna4 tak moja mama miala przy rozpoznaniu wiele zaatakowanych węzłów I teraz wznowa tez w węzłach. 

    Jaka chemie II rzutu dostaje Twoja mama ?

    Ja dzis troche odetchnelam z ulga bo marker wreszcie sie obnizyl. Pisalam miesiac temu ze po I chemii drugiego rzutu prawie nie drgnal ale teraz po II wlewach obnizyl sie ze 156 na 90 wiec cos tam ta chemia daje rade. Niestety daje tez rade temu co zdrowe bo byla niska hemoglobina I musieli mamie podac krew.

    Nana 3 Przesylam cieple mysli I ukłony za sile charakteru.

  • To prawda, ja wczoraj przywitałam się z Gojką na FB. Napisała, ze jest zdrowa i że czasem tu zagląda! Gojka, odezwij się kiedyś ku pokrzepieniu :-) Girls' Power!

  • 6 lat temu

    Ania.. możesz wysłać link do tej grupy na FB. Jestem ciekawa, bo kiedyś chciałam dołączyć do takiej grupy to jedna z pań odpisała mi , że nie mogę jeśli to nie ja choruję. 

  • 6 lat temu

    Ania.. możesz wysłać link do tej grupy na FB. Jestem ciekawa, bo kiedyś chciałam dołączyć do takiej grupy to jedna z pań odpisała mi , że nie mogę jeśli to nie ja choruję. 

  • 6 lat temu

    Midi90, to zamknięta grupa Syrenki. Aktualnie 313 członkiń. Podaję tę liczbę, bo nie wiem czy nie ma wiecej grup o tej samej nazwie. Poszukaj na Fb i napisz prośbę o dołączenie.

  • witajcie ,ja też pisałam i odpisali ,że niestety przyjmują tylko chorujące ,pozdrawiam

  • 6 lat temu

    Nieprawda, osoby wspierające chorą mamę czy siostrę na przykład też przyjmują . Nawet dzisiaj taka osoba dołączyła do grupy. Nie wiem co napisałaś w wiadomości, że adminka odrzuciła. Może trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sama chora nie chce dołączyć do grupy a Tobie zależy aby jej pomóc.  Nie wiem. Nie decyduję  o przyjmowaniu do Syrenek.

    Wpis edytowany dnia 20-06-2018 12:34 przez tatmag
  • 6 lat temu

    Potwierdzam co pisze Madzia38. Pani odpisała mi, że wyłącznie chore. Może to zależy od tego, która administratorka odpisuje hmmm. No nic. 

  • 6 lat temu

    A oczywiście opisałam, że wspieram mamę itd. tak jak napisałaś tatmag. No nic, no nic...

  • Dziewczyny, jak wiecie ja wspieram Mamę i zostałam przyjęta. Tak jak pisze tatmag nawet dzisiaj taka osoba została przyjęta do grupy. Spróbujcie jeszcze raz.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat