Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Wikia, mojej Mamie poleciła Bi Bran Pani profesor Śpiew. z Warszawy. Kupiłam, ale Mama miała po nim zaparcia i nie może brać. Nie wiem jak będzie u Was.

  • 7 lat temu

    A jak to stosować? Podczas chemii codziennie 3 saszetki czy 1?

  • Wikia, zacznijcie od jednej, moim zdaniem będzie najbezpieczniej, szczególnie, że często już przy samej chemii są zaparcia.

  • Kchane zostalam calkowicie ozdrowiona przez ZUS.Nie pozostaje nic innego jak sie odwolac

  • kobietki orientujecie się co mam teraz zrobic?Oczywiście sie odwołam od decyzji.Ide jeszcze 12 go do neurologa i zobacze czy da mi jakas opinie.Generalnie jak jest z ubezpieczeniem.Chyba muszę gnać do urzedu pracy na bezrobocie...?

  • 7 lat temu

    czarownica- odwołanie to podstawa. Nie musisz iść do UP. Do ubezpieczenia może Cię zgłosić małżonek, matka lub ojciec jeżeli pracują. Nawet jak wykonują działalność gospodarczą to tak samo się zgłasza. Dzieci są  ubezpieczone do 18 lat, nawet wtedy gdy rodzice nie pracują. ZUS to uzdrowiciel. Tylko składki biorą ale jak mają coś wypłacić to już nie jest takie proste. Poproś lekarzy aby wystawili Ci opinie, że z powodu choroby nie możesz pracować . U lekarzy należy zawsze narzekać , ze jest sie słabym ( co jest prawdą) , ze boli .... to wg uznania co dokucza. 

  • Witam! Czarownica ,możesz korzystać z ubezpieczenia przedstawiając zaświadczenie z organu rentowego,że takie postępowanie o przyznanie renty jest w toku,lub na poświadczonym złożonym w ZUS wniosku o rentę.

  • hej Kochane, myślicie, że jak pojadę do prof. W  z Bydgoszczy na konsultację bez Mamy to mnie przyjmie jak będę miała całą dokumentację choroby? 

  • Tess dzięki ,wlasnie tak zrobilam bo i tak zus nie wyda mi zaswiadczenia dopoki sprawa jest w toku.

  • Witam wszystkie!  szczególnie mocno pozdrawiam Lupus i Kucję !!Dużo sił dziewczyny!!!!!!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat