Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    Turczynko i Mario długich lat w zdrowiu. Dajecie nam nadzieję. Turczynko rozumiem Ciebie doskonale.

    Nana trzymaj się dzielnie, ja też mam dosyć bólu brzucha, ładuję przeciwbólowymi. Narazie Caelyx w mniejszej dawce poszedł i czekam co będzie.

    Wiem z waszych opisów chłodzić dłonie i nogi ile razy, ale czym kremować?Pozdrawiam

  • Dziewczyny dbajcie żeby Was nie bolało bo w cierpieniu człowiek obojętnieje i odechciewa sie wszystkiego...

  • 7 lat temu

    Lupus, ja nawilżałam skórę zwykłym balsamem Lirene, ale w aptece są też specjalne kremy do skóry. Między palcami nóg i rąk wystarczy zwykła wazelina lub krem dla niemowląt Linoderm. Sa inne b. drogie kremy ale w szpitalu powiedzieli mi, ze nie warto wydawać pieniędzy. Chyba, że wystąpi u Ciebie efekt taki jak u  Nany (czego Ci nie zyczę) to musisz konsultować ze swoim lekarzem. Zycze Ci jak najmniej skutków ubocznych. Mnie bardzo doskwierała kandydoza ale płuczę buzię nystatyną.

  • Witam!Jestem po konsultacji z prof.Stwierdził że,zmiany w węzłach nie są duże i nie ma sensu "truć" się kolejną chemią(miałam dostać karbo +Cealyx).Zaproponował lek  NOLVADEX.na trzy miesiące i obserwację.Gdyby pojawiły się bóle,wzdęcia,itd zrobić marker i ew.TK lub PET.Jeśli będę czuła się dobrze to marker zrobić za trzy miesiące i PET.  Czy spotkałyście z takim lekiem?

  • Ja biorę Nolwadex od marca tego roku. Wcześniej miałam chemię 6 carbo + taksol, bez Avastinu, ze  względu na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Nie wiem czy. Nolwadex mi pomaga?  Przytyłam po nim około 5,kg.Marker CA 125 od marca do sierpnia wzrósł z 26 na 36. Niby niedużo ale strach jest. 

  • Marker wzrósł na 32,pomyliłam się. 

  • TURCZYNKA - no to działo się kochana, najważniejsze że się wybudziłaś i jesteś z nami cała i zdrowa! 3

    NANA - jesteś taka dzielna, podziwiam Ciebie za siłę i mądrość. Życzę Tobie jak najlepiej. Przytulam 3

    LUPUS - trzymaj się kochana! 3

    TESS41 - nie znam tego leku, ale życzę, żeby zrobił Tobie 'dobrze' 🙂

    TAKA JEDNA - ca125 32 czyli w normie! I tak o tym myśl! (tak wiem, łatwo powiedzieć...)

    CARMEN, MARGARETA, MIDI, ANIA_, CZAROWNICA11 i wszystkie te, których nie wymieniłam - serdecznie Was dziewczęta pozdrawiam i życzę dobrego dnia!!! 🙂

  • Taka jedna!Witam! czy w twoim przypadku są widoczne zmiany w TK.czy masz "czysto"?Dlaczego zaproponowano właśnie ten lek?

  • A tak" na marginesie" to ja i tak przytyłam w trakcie całego leczenia,więc na myśl , że mogłabym jeszcze po tym Nolwadexie to brrrr,Ale skutkiem ubocznym może być też zakrzepica żylna dlatego będę też brała zastrzyki p.zakrzep.

  • U mnie Figo3C, więc.... różowo nie jest. ALE po ostatnim TK po skończonej chemii, Profesor powiedział, że prawdopodobnie zostały już tylko blizny po operacji. Aczkolwiek ja wiem, że coś tam jeszcze było w otrzewnej. Ponieważ nie mogłam dostać Avastinu ze  względu na przetoki w jelicie grubym to dano mi Nolwadex. Ja nie mam zastrzyków. Może jestem już za stara ? Ale czuję się dobrze. Pozdrawiam 

    Wpis edytowany dnia 08-09-2017 12:43 przez taka jedna


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat