Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Midi90, nowotwory na szczęście nie liczą się z realizmem i dają się pokonać na krócej, dłużej lub na amen. U mnie Figo4 i już dwa i pół roku bez wznowy, a nie jestem na pewno jedyna. Uszy do góry :-) Tk miałam miesiąc po zakończeniu leczenia czyli po ostatniej chemii. Poza tym inne badania: usg piersi, jamy brzusznej i dopochwowe, rtg, badania krwi, mammografię i badanie ginekologiczne. Trzymam kciuki za Twoją mamę <3
  • Hej Dziewczynki. Mama miała robiony TK-trzymajcie kciuki, wynik najpóźniej w piatek. Martwię się jej poziomem kreatyniny bo wynosi 1,4 przy normie 0.9. Mimo takiego wyniku Mama miała podany kontrast. Cały czas jest na avastinie. Może macie jakieś sposoby aby poprawić nerki. Jak jest u Was? Może przesadzam z tym zamartwianiem? <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    No, nie wiem, trochę to dziwne i bardzo ryzykowne. 1,4 to bardzo wysoki poziom. Zarówno u nas w Białymstoku, jak i w Szczecinie, przy poziomie 1,01 (norma do 0,90) kontrastu już nie podawano. Ja przed chemią miałam 1,17 to wlewu nie dostałam. Podano mi 2 litry płynów i kreatynina obniżyła się do 0,91, ale i tak chemię zmniejszono mi o 50%.
  • 7 lat temu
    Dzięki tatmag. Twój przypadek daje nadzieję wielu kobietom. Wiadomo że każdy przypadek jest inny. Rak mojej mamy jest chyba bardziej zaawansowany. Gdyby od razu była dobrze diagnozowana ehhhh.... Nic nie poradzimy. Mi jest tak ciężko, bo to ja rozmawiałam z lekarzem o rokowaniach. Mama jakoś nie dopuszcza do siebie innej opcji niż taka, że zostalo jej jeszcze wiele lat życia, brat chyba też wypiera wszystko. A ja to wszystko znam, ja to miałam powiedziane prosto w oczy. Jutro ostatnia chemia z 6...
  • Moje drogie czy któraś z Was po 2-3 miesiącach po chemii miała wysokie limfocyty? Martwię się
  • Kochane, wynik TK super. Stabilnie. Nie ma zmian meta ani żadnych ogniskowych!!!! Piękny ten dzisiejszy wieczór. <3 <3 <3 A co do wyniku kreatyniny to moi najbliżsi przekręcili...nie jest 1,4 tylko 1,04 UFFF. marysiu90 moja Mama nie miała wysokich limfocytów ale trochę podwyzszone. Miała dużo punktów w morfo., które były albo za małe albo za duże. Po kilku miesiącach wróciło w wiekszości wszystko do normy. <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    ania_walczę_o_mamę <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 !!!!!!!!!!!!
  • 7 lat temu
    Ania_walcze_o_mame świetne wieści <3
  • ania_walczę_o_mamę - pięknie!! <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Cześć Kobietki :) melduję się po trzecim wlewie. Marker spadł do 8 więc chemia działa, ale żeby nie było tak ok to wczoraj za pierwszym razem nie wbili mi się do portu :( ale cóż. Ania_walcze_ o_mamę, super. Trzymam kciuki. Tak sobie przypominam jak Cię uspakajaliśmy na początu :) :) :) Midi90 też myśl pozytywnie jak reszta rodziny. Masz przykłady, że może być dobrze, czego z całego serca życzę <3 Nana, a jak Twoje samopoczucie? Mnie trochę spadły neutrofile i rano miałam powtarzaną morfologię ale na szczęście wyszło dobrze. Chociaż po II chemii poleciała mi też hemoglobina z 12,4 do 10,8 tak, że muszę trochę bardziej zadbać o jej poprawę. Pozdrawiam Was <3 :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat