Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Kucja <3 Nana <3 Trzymam kciuki z całego serca <3
  • Kucja !wszystko co dobre dla Ciebie!
  • Kucja !wszystko co dobre dla Ciebie!
  • Dziewczynki melduję się ze szpitala pod morfinką :D operacja się udała ;nie mam już stomii; teraz moim marzeniem jest ., puścić bąka. Kucja kochana : załatwiaj olej RSO z marihuany ; najlepiej z Holandii, u nas nieprawny. Chirurg co mnie operował powiedział ze zero komórek nowotworowych widział.. brałam ten olej/2flaszki ; wierze ze pomaga . Ciebie kochana chemia już nie lubi !!! Pozdrawiam was .
  • 7 lat temu
    Margareta wracaj do sił. Kucja i Nana z całych sił trzymam kciuki i pamietam w modlitwie za pomyslnośc leczenia <3
  • 7 lat temu
    http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,21793915,centrum-onkologii-zrobilo-to-jako-pierwsze-w-europie-srodkowej.html
  • 7 lat temu
    w dzisiejszej gazecie pomorskiej był artykuł w którym właśnie prof. Zegarski się wypowiada i tak: dotychczasowe doświadczenia pokazują że przerzuty do jamy otrzewnowej w raku żołądka, raku jelita grubego a także raku jajnika mogą być skutecznie leczone przy pomocy chemioterapii wprowadzonej do jamy brzusznej techniką laparoskopową. Kucja może warto pomyslec o tym?
  • 7 lat temu
    https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/chemioterapia-w-aerozolu,738654.html
  • 7 lat temu
    Dziewczyny ratunku, we wtorek chemia a ja narazie goraczka 37, i gardlo, dzieci maja oskrzela od ponad rygodnia, i jesnak zlapalam tez od nich. Moje pytanie czy mozna brac antybiotyki podczas chemi? Chemie pewnie mi przesuna :( mo ale co.zrobic :( :(
  • 7 lat temu
    Sorki za błędy?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat