Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Dziękuję Czarownica bo coś mi nie pasowało a z lekarzem będę się widzieć dopiero w drugiej połowie maja
  • Nini 86. Masz na myśli 1c? No niewiele tu do powiedzenia bo wg klasyfikacji figo masz zajęty jajnik lub jajniki plus komórki nowotworowe w popłuczynach z jamy otrzewnej lub też pękniętą torebkę podczas śródoperacyjnego ale to wtedy raczej klasyfikują jako. 1c1.Wystarczy zajrzeć do histpatu ;)
  • Nini 86. Masz na myśli 1c? No niewiele tu do powiedzenia bo wg klasyfikacji figo masz zajęty jajnik lub jajniki plus komórki nowotworowe w popłuczynach z jamy otrzewnej lub też pękniętą torebkę podczas śródoperacyjnego ale to wtedy raczej klasyfikują jako. 1c1.Wystarczy zajrzeć do histpatu ;)
  • Domel... (i Czarnownica) yolk sac tumor to nie tylko rak pęcherzyka żółciowego, choć google by na to wskazywało. Jak jest napisane w opisie... miejsce pobrania materiału prawy jajnik i jajowód z guzem yolk sac, czyli z guzem zarodkowym. Gdzie jajnik a gdzie pęcherzyk żółciowy. Przynajmniej tak na moje oko.
  • 7 lat temu
    Dziewczyny, humor mi wrócił dzisiaj marker Ca 25 po 6 wlewach paxi+carbo. Może dziś być ostatnia chemia. Za 3 tygodnie jak będę w szpitalu zobaczymy, jeszcze czekamy wynik TK za 20 dni. :) Pozdrawiam i życzę dobrych wyników <3 :)
  • 7 lat temu
    edek - jak się czujesz po HIPEC? Ja tez szukam wszelkich informacji o tym zabiegu - moja siostra, 54 lat, po 4 cyklach chemii i 1 radioterapii ma przerzuty do otrzewnej.
  • 7 lat temu
    Czarowanica moja ordynatorka caly czas mi mowi o c1 a na wynikach teraz poszukalam G1 stage 1. Wiem ze raka.mialam na jajniku wycieto go z powodzeniem nim sie nie rozlalo, siec byla czysta i brzuch tez.
  • Dzisiaj 2 rocznica odejścia Violi Lilki [*]
  • 7 lat temu
    Lupus super informacja? ciesze sie bardzo i trzymam kciuki☺
  • 7 lat temu
    Czarownica jeszcze znalazlam cos takiego: Desmina - Aktyna - Wimentyna - Ck7 + Receptor pr + Receptor est +


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat