Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Margareta super <3 Możesz spokojnie myśleć o świętach :)
  • 7 lat temu
    Niesis, chemię po operacji bierze się po ok. 5-6 tygodniach( tak miałam) Samemu wybiera się szpital gdzie się chce brać chemię.
  • 7 lat temu
    Rukola, niezupełnie. Chemię najczęściej podaje się po 4 tygodniach. Owszem, nierzadko są przesunięcia do 5 - 6 tygodni z przyczyn obiektywnych - złe gojenie się rany pooperacyjnej, brak wolnych łóżek, długie weekendy, urlopy, szkolenia lekarzy itp.
  • Ja w sumie całkiem dobrze dochodziłam do siebie po operacji a mimo to chemia została wyznaczona na 6 tydzień. Nawet dwukrotnie pytałam czy nie mogłaby być szybciej, ale lekarz prowadzący zdecydowanie obstawał przy swoim. Mam nadzieje, że nie zmniejszy to moich szans... Rukola, niezła jesteś z tymi 700 stronami, mnie się jeszcze nie udało. Pozdrawiam Was kochane! <3
  • Cześć babeczki :)Ja byłam operowana w Bytomiu i też sobie chwalę.Chemia na Raciborskiej w Katowicach też nie mogę narzekać <3A ja dzisiaj sprzedałam swój rower -żeby kupić nowy hihi;)
  • Czarownica11, TY jesteś z okolic Bytomia, Katowic? :)
  • czarownica11, jesteś może z okolic Bytomia, Katowic? :) ja o jeździe na rowerze mogę póki co pomarzyć :(
  • hej kobietki, Margaretko- super wieści !! :), Rukola- witamy na forum :). Ja tak dzisiaj z innej beczki, dla rozluźnienia, tez pomyślenia, uśmiechnięcia się i oderwania chwilowego: http://www.cda.pl/video/91392510 http://www.cda.pl/video/7092829e (linki skopiować do przęgladarki, powinno wyskoczyć) Filmy stare, ale warte obejrzenia, obsada pierwsza klasa :) Ściskam Was mocno kochane <3
  • 7 lat temu
    Co do chemii to chyba różnie bywa. Ja akurat miałam 3 chemie przed operacją, po trzech tygodniach operacja i po następnych trzech tygodniach kolejna chemia. U mnie zdecydowano tak z powodu dużego zaawansowania choroby. Tak czy owak chemia po operacji nie była dla mnie jakaś trudniejsza do zniesienia niż przed. Nie ma się czego bać. Dacie radę :-) Trzymam kciuki <3
  • 7 lat temu
    Tatmag, nie było tak źle. Przed operacją miałam 6 chemii i po operacji też 6 chemii karboplatyna, Taxol i Avastin. Tego ostatniego zostało mi jeszcze 11 wlewów i właśnie dzisiaj bedzie 8 dawka. Miłego dnia dla wszystkich.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat