Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Witam kobiety :) wprawdzie ja przed operacją usunięcia ogniska na prawym jajniku, więc ciągle jest nadzieja na niegroźną torbiel wielokomorową. Wczoraj byłam u dentystki i tak sobie pogadałyśmy. Powiedziałam jej o tym nieszczęsnym jajniku i o przygodach, że nagle zaczęło to rosnąć i rosnąć itd. Ona namawia mnie na to, żebym nalegała na operację radykalną bez względu czy to jeszcze tylko torbiel z przegrodami czy nie. I nie wiem, jak zasugerować lekarzowi, żeby mi usunął wszystko i czy w ogóle warto, jeżeli jest szansa na zmianę łagodną. Matko kochana... nawet nie mam z kim pogadać i pomarudzić o tym, jak się cholernie boję... :( Człowiek ma mętlik w głowie. Ostatnio nawet miałam błysk, żeby nie jechać na operację, ale na szczęście rozum wygrywa. Powiedzcie mi proszę, jak wygląda powrót do względnej normalności po laparotomii, bo nie mogę mieć laparoskopii. Wiem, że to indywidualne sprawy, ale co z najzwyklejszym wstawaniem z łóżka, prowadzeniem auta, gotowaniem itd.
  • 7 lat temu
    lilith.pl <3 <3 <3 Cudownie !
  • ja również przyłączam się do pozdrowień! w Chorzowie lato!!! :) lilith.pl - cudowne wieści!!! <3
  • 7 lat temu
    Warrlady ja mialam na jajniku tez cos podejrzanego i bylam umowiina z prof. Co mnie operowala, ze jezeli podczas operacji i badania srodoperacyjnego okaze sie, ze to nowotwor lagodnu to mi usuna tylko jajnik a jak wyjdzie, ze złosliwy to wszystko mi usuna no i tez tak sie stalo, wszystko mam usuniete i nie zaluje, bo duzo jest przypadkow, ze usuna jajnik a za jakis czas reszte...operacje latwo znioslam wiadomo pierwszy drugi dzien najgorszy ale nanwszysto sa leki ktore dostajesz i zazwyczaj sposz po operacji bo organizm jest zmeczony, operacji sie nie boj nie jest tak zle, zdrowka zycze
  • Dziewczyny : mam peta: zmiany na wątrobie i śledzionie zniknęły /młody onkolog wyrokował ze sie nie cofną/,wszędzie czysto oprócz wzmożonego metabolizmu w zstępnicy. Co mi nic nie mówi. Przypomnę mój status: 3 mce po zakończonej chemioterapii,a przerwanej terapii z avastinem z powodu toksyczności leku.Markery:norma. We wtorek idę z wynikiem do konsultacji. Lilith gratulacje!
  • 7 lat temu
    Warrlady, nie bardzo rozumiem po co radykalna operacja, jeżeli torbiel faktycznie okaże się łagodna.To bardzo rozległy zabieg,który nie pozostaje obojętny dla naszego zdrowia i komfortu życia. Chyba już wszędzie robi się badanie śródoperacyjne.Wyedy już podczas operacji lekarze mają informacje z czym mają doczynienia.Ja zgodzilam się na poszerzenie operacji,jeżeli w nadaniu śródoperacyjne okaże się że guz jest graniczny(lub gorzej).Nie wiem jakim wieku jesteś ale myślę, że radykalna operacja nie jest obojętna dla żadnej kobiety, bez względu na wiek.Pozdrawiam:-)
  • Margareta, lilith super wieści!!!! To ja Was pozdrawiam z Turynu, teraz mamy 25 stopni!
  • Jeśli to zmiana łagodna to też bym nie wywalała reszty.Torbiele często bywają łagodne i trzeba je usunąc.Oczywiście jeśli śródoperacyjne coś wykryje wtedy to co innego...Margaretka za Ciebie wypiłam wczoraj hehe Lilith gratulacje. <3
  • Margareta, super wieści :) Masz SUV tej zmiany w zstępnicy?
  • SUV do 1,6 . Ale nie kumam o chodzi. Oświećcie mnie proszę!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat