Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Kurcze troche chyba starsza ;( 32 w gda a 7 tczew :D ale tczew blisko ,jestes u rodziny tam?kawka u mnie jak najbardziej:)
  • W gda czesto jestem i z mama i bez ,przewaznie konsultacje najczesciej co nie jest mile dla lekarzy ,obym nie chorowala szpital gda odpada nie wpuszcza mnie :D
  • Madzia ;) mieszkam w Gda, na Przymorzu. Blisko SKM :D :D Tylko chyba SKM już do Tczewa nie jeżdżą :/ kawka koniecznie ;) może dla mnie bardziej herbatka z racji stanu ;)
  • To może uda się nam spotkać :) pewnie na Kliniczną jeździsz ?
  • AAgratulacje:)ja mieszkałam na Zaspie ,chyba nie jezdza wiesz ja regio jezdze ,tak na Kliniczną niestety hmm koniec tematu nie ma co za duzo pisac :D masz fb?
  • Madzia, piszę na priv :D
  • nie moge znalezc opcji zeby Cie zaprosic ,napisalam na fb ,moze Tobie sie uda:)
  • 7 lat temu
    Madzia A dlaczego jest tak , ze sie wypada z Avastin? Slyszalam ze jak marker jwst wysoki. Ja sobie mysle ze tym bardziej powinni go podawac. I avastin tez co 3 tygodnie tak?czy wtedy juz mogą odrastac wlosy i skutki chemii są mniej dokuczliwe?
  • 7 lat temu
    Kotka, z Avastinu się wypada, jeśli mimo jego stosowania rosą zmiany i marker. Avastin ma opóźnić ewentualną wznowę. Jeśli nie działa, odstawiają go.
  • Carmen: nie mam jeszcze wyniku PET ;powiadomię was o rezultacie; Czarownico: spodobało mi się twoje "baby dzikie" ,uśmiałam się.. miałam tę wymianę zdań skomentować jako szkoda czasu. Ja ignoruję gdy mnie ktoś atakuje... Pozdrawiam cię Tatmaq ! Wiele przeszłaś dziewczyno.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat