Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • nie wyszukuj objawów w Internecie, robisz sobie krzywdę i niepotrzebnie się nakręcasz

  • dzięki. Wczoraj trochę się zdołowałam . Dziś wstałam z lepszą głową. Wypełnię sobie dzień i mam cel nie dotykać tych myśli. Może i u mnie skończy się na hsilu. Miałaś jakiś zrobiony zabieg po wynikach wycinków typu konizację?

  • miałam amputację szyjki metodą Sturmdorfa 

  • Gdzie miałaś operację? Dobrze, że masz to już za sobą. Mam nadzieję że czujesz się dobrze i wróciłaś do zdrowia.

  • miałam zabieg w Białymstoku,  szybko doszłam do siebie,  to nie jest jakaś poważna operacja, raczej zabieg 

  • W odpowiedzi do dziewczyn. 2 tygodnie temu dostałam się szybciej na wizytę lekarską. Pani doktor stwierdziła krew w macicy (stąd ciągle plamienia), badaniami krwi wykluczylam ciążę pozamaciczna, zbadałam poziom hormonów (w normie). Brałam przez tydzień duphaston, po nim przyszło krwawienie, kilka dni spokoju i znów plamie. Jutro kolejna wizyta.

  • 4 lata temu
    AnnaMonika jakie wieści?
  • Carla, jestem po abrazji. Z powikłaniami, bo z powodu przeprowadzonej konizacji groziło mi pęknięcie ściany macicy. Materiał wysłany do badania histopatologicznego. Samopoczucie psychiczne fatalne, teraz już nawet nie będę zaglądać na forum, jakoś mi trudno. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny z wątku.

  • WITAM się w 31 tygodniu ciąży

    Na koniec roku a dokładnie w sylwestra mamy wyznaczony termin porodu😍 Oczekujemy drugiej córeczki - mamy już 4 letnia Gabrysie, teraz czekamy na Nadie😍

    Jeśli chodzi o cytologie w ciąży itp.moj ginekolog nie kazał mi nic powtarzać. Ostatnia cytologie płynną miałam w marcu, oraz cintec - oba badania bardzo dobre, wyniki ujemne. W ciążę zaszłam na początku kwietnia. Wg.mojego ginekologa ujemny cintec jest najlepszym badaniem i teraz to cytologie nie muszę robić że 3 lata oczywiście bardzo dobrze mnie zna i wie,że tak łatwo nie odpuszczę. Cytologie powtarzamy 6tyg.po porodzie.

    Pytałam co z info że ciężarna powinna robić cytologie w ciąży 2x. Jak twierdzi,rzadko zdarza się kobieta która przed planowaną ciąża miała wykonany np.cintec czy badanie na hpv A nawet cytologie. Dlatego ta cytologie się wykonuje. Co wy myślicie na ten temat?

  • 4 lata temu
    zania gratuluje ciąży ! ja w ciąży miałam zdiagnozowany hsil także zupełnie ze mnie inny przypadek . Ja mam w przyszłym tygodniu konizacje, dwa msce po porodzie. Muszę się naczekać ;( ze względu na ciążę . Mam pytanie do Was dziewczyny. Czy w czasie konizacji jest szansa ze mi zrobią typowanie HPV. Czy któraś z Was miała zabieg w Warszawie w szpitalu na Madalinskiego? Czy HPV robiłyście wraz z cytologią czy przy lub po konizacji ? Czy po konizacji brałyście jakies globulki np z kawasem hialuronowym lub probiotyczne?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat