Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Agnieszka76, jeśli chodzi o jelita to po prostu ból przy przemieszczaniu się gazów, a tych więcej niż zwykle. Ale podobno to częsta przypadłość po tej operacji więc nie panikuję. Oszczędzam się,obowiązki ograniczyłam do minimum, choć moja 5 i pół letnia córka chyba nie do końca się z tym pogodziła. Na szczęście jest przedszkole a popołudniu tata. Mam 38 lat i jedno dziecko. Tradycja zostanie utrzymana, moja mama jedynaczka, ja jedynaczka, córka jedynaczka, ale życie najważniejsze a od cin 3 nigdy nie wiadomo jak daleko czy raczej blisko do tego dziada. 

  • agnieszka76, kaa, wielkie dzięki za słowa otuchy, mam jeszcze jedno pytanko, czy po operacji miałyście większy brzuch a jeśli tak to jak długo Wam się to utrzymywało?

  • Mam nadzieję, że ta opuchlizna w miarę szybko zejdzie, bo przybyło kilka cm w obwodzie i w żadne spodnie się nie zmieszczę, jedynie legginsy albo sukienki a zima idzie. Ale to nie jest aż taki problem, po prostu byłam ciekawa jak to wyglądało u Was i czy brzuch powrócił do normy. 

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, życzę Wam dużo zdrówka, na pewno będę tu zaglądać wiec pewnie jeszcze nieraz będzie okazja popisać :-)

  • 5 lat temu

    Witam,jestem prawie 2 tygodnie po konizacji,dotychczas plamilam na rozowo a teraz pojawla sie krew ale tylko przy oddawniu moczu,czy to ok?I drugie pytanie,jak dlugo moge krwawic?Lekarza mam dopiero 21ego.Z gory dziekuje za informacje.

  • Pella tak dokładnie nie pamiętam co do dnia ale trwało to coś około 3 tygodni.

  • 5 lat temu

    kinga80 jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz.Nie wiedzialam ze to tak dlugo moze trwac.To forum jest nie zawodne.

  • 5 lat temu

    Dziewczyny pewnie w tym calym wirze różnych informacji nie wiecie, że tutaj na pierwszej stronie jest BIO biuro interwencji onkologicznej, tam są do naszej dyspozycji lekarze którzy anonimowo zawsze pomogą, mi pomogli, coś zasugerowali nie jeden, nie dwa razy więc mogę śmiało polecić. My tutaj jesteśmy do pomocy zawsze bo przechodziłyśmy wszystko i mamy za sobą ale nigdy nie jest tak samo, lekarzami nie jesteśmy a czasami kiedy do wizyty lekarskiej daleko warto zapytać o fachową poradę czy ocenę lekarzy z tego forum. 

  • Witam jestem tu nowa. Moja historia zaczęła się prawie rok temu. Zrobiłam cytologie gdy lekarz zadzwonił że jest wynik byłam już w ciąży...wynik grupa IV katastrofa. Skierowali mnie na kolposkopie wynik CINIII HSIL nic nie zrobią jestem w ciąży po 3 miesiącach powtórzyła kolposkopie wynik taki sam. W 32 t.c pani doktor chciała rozwiązać ciążę i zrobić konozacje nie zgodziłam się chciałam donosic do końca. Antoś ma 2 miesiące jest zdrowy i przekochany,  zmieniłam lekarza na drugi dzień po jego wizycie tj piatek 6.12 zrobili kolpo i łyżeczkowanie czekam teraz na wynik który jest na cito możliwe że będę miała za tydzień. Dziewczyny boję się lekarz powiedział że siedzę na bombie zegarowej i że ciąża mogła wszystko rozwinąć a wyniki z czerwca to prehostoria.  Mam 4 cudownych synów i wielkiego stracha. POMOCY

  • 5 lat temu

    Kasiulka witam Ciebie serdecznie, teraz to można tylko i wyłącznie gdybać, nie znaczy, że mam na myśli jakieś straszne rzeczy których nie chcę albo obawiam się napisać ale tak jest po prostu, że nigdy nie wiadomo, trzeba czekać na wyniki i wtedy będzie sprawa jasna. Jedno moim zdaniem jest pewne to to, że teraz po urodzeniu będzie można się Tobą zająć, bez zwłoki w czasie rozumiesz, zawsze to co mówią lekarze między wierszami też trzeba podzielić na dwa więc nie miej w głowie tego wszystkiego.Tu liczą się konkety wiec trzeba czekać na wynik i oby był jeszcze przed świętami. Bądźmy w kontakcie.

  • Kaa  dzięki za odpowiedź tak czekam na wyniki jak na zbawienie mam nadzieję że będą w piątek może w przyszły poniedziałek. A gdyby chcieli mi wyciąć macice jakie badania muszę zrobić, ile trwa przygotowanie bo jak na razie jakoś bardzo szybko działają. Mój lekarz jest kierownikiem w Katowicach oddziału ginekologiczno onkologicznego. Czy możliwe jest że operacje będę miała jeszcze przed świętami? Bo liczę się z tym że ta operacja mnie nie minie. Próbuje sobie to poukładać w głowie ciężko jest....

    Wpis edytowany dnia 10-12-2018 08:34 przez Kasiulka86


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat