Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Niki  wszystko ok ?  Za chwilę minie tydzień od operacji i pewnie dzisiaj albo lada dzień dostaniesz wypis. Zastrzykami się nie martw, bez względu na technikę przeprowadzenia radykalnej każda z nas musiała robić sobie te zastrzyki, da się przeżyć, ja zaciskałam zęby i wyczuwałam odpowiedni moment a wtedy sama sobie robiłam ten zastrzyk, tak wolałam, brzuch cały posiniaczony od tego ale to najmniej ważne. Pewnie na wypisie w zaleceniach wszystko dostaniesz od lekarza ale pamiętaj żeby niczego cieżkiego nie podnosić,odpoczywaj, odżywiaj się lekkostrawnie, noś przewiewne rzeczy i szczęśliwie pogoda dopisuje. Powoli powoli a dojdziesz do swojej formy. Nie wiem kiedy dopadnie Ciebie przyspieszona menopauza ale moja lekarka kategorycznie zakazała mi stosowania tzw.terapii hormonalnej, nie możemy. Już pewnie po 3 miesiącach będziesz miała zaleconą kontrolę, każda z nas tak miała i nie można z tego rezygnować, to dla naszego spokoju. Ja do dziś już blisko 3 lata od radykalnej nadal chodzę do kontroli, teraz już co pół roku. Na tym portalu masz BIO, korzystaj z tego bo nie ma to jak anominowa opinia, rada lekarza onkologa. Masz też nas, chętnie pomożemy, odpowiemy. Trzymaj się, czekamy teraz na wyniki, wszystko wskazuje na to, że będą najlepsze na świecie, pozdrawiam

  • 5 lat temu

    Hej

    Dziś zdjęcie co drugiego szwu. Oj zacisnęłam zęby zamknęłam oczy i jakoś poszło. Jutro chyba do domu ale jeszcze szału nie ma staram się chodzić jeszcze nie jest najlepiej i przy sikaniu czuje parcie ale po mału wszystko się unormuje. Dziś czuje coś w środku od dołu jakby ciągnięcia ale pewnie tam są szwy rozpuszczalne i będą trochę ciągnąć albo się rozpieszczają 

  • 5 lat temu

    Witam, mam wynik hsil- cin2 cin3/ cis  z cytologii- czy może być tak że kolposkopia wykaże coś gorszego???

  • Witaj Sh, ja miałam identyczny wynik cytologii. Kolposkopia i biopsja potwierdziły HSIL. Wynik konizacji pokazał nowotwór. 

  • 5 lat temu

    Nowotwór czyli już wszystko do usunięcia  czy jak?

  • sh konizacja wcale nie musi oznaczac czegoś gorszego ja tez mialam taki wynik cytologi a po konizacji w niektorych wycinkach wyszło nawet cin 1 reszta cin 3 i nic gorszego wiec glowa do gory mysl pozytywnie nie ma co nastawic z gory najgorszego a mialas kolposkopie?

  • agnieszka76 no wiec wlasnie masz racje nie ma co zakladac najgorszego bo moze sie okazac ze wcale nie jest zle zazwyczaj tski wynik konczy sie konizacja oczywiscie wynik po zabiegu bd najważniejszy i od niego bd zależeć dalsze postepowanie lub jego koniec

  • 5 lat temu

    Sh u mnie kolposkopia pokazała jeszcze poważniejszy stan, potem biopsja i skierowanie na konizację. Konizacja najczęściej zamyka sprawę,może u Ciebie właśnie tak będzie, nie zamartwiaj się na zapas, nerwy chociaż normalne i właściwie nieodzwowne w takiej sytuacji to nie przynoszą nam nic dobrego. 

    Pozdrawiam wszystkie dzielne, walczące Kobietki🙂

  • 5 lat temu

    Rok temu robiłam badanie i było ok a tu nagle coś takiego.

    Nie miałam jeszcze Kolposkopii,dopiero co odebrałam wynik,  umówiłam się na kolpo to dostałam okres i muszę jutro dzwonić zmienić termin.. więc znów w czasie się przesuwa.  Najbardziej się boję że nagle zaczęło boleć mnie bardzo w krzyżu i brzuchu,  choć jak dostałam dzisiaj okres to trochę lepiej ale dziwne uczucie mam na kości ogonowej czy tam krzyżu,  taki ciężar jakby.  Wiadomo że nerwy robią swoje, ja jestem bardzo taką co się przejmuje i boję się bardzo wszystkiego. 

  • 5 lat temu

    Sh  ja kiedyś powiedziałam lekarce, że boli mnie krzyż i czy to właśnie przez raka (byłam tuż po konizacji a przed radykalną)ale Ona temu zaprzeczyła, inny lekarz który znalazł się na mojej drodze leczenia również zaprzeczył, nie wiem do końca jak to jest. Ja byłam na początku drogi, zdiagnozowana w początkowym stanie i to również ma znaczenie. Dzwoń i umawiaj się na kolposkopię, miej to już za sobą. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat