Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Zoe tak jutro, jestem 3 w kolejce :))) miałam lewatywe niedawno heheh 4 min dałam radę z tym pochodzić :)) tak Was czytam i dalej nie wiem jakie znieczulenie ;((( ale jakby miał mnie boleć kregoslup to wolę jednak wymiotowac.
  • 10 lat temu
    Migrenka napewno nieraz już wymiotowalas , to przechodzi
    A przy znieczulenie w kręgosłup dochodzi do zmian ciśnień miedzy kręgami i dlatego potem boli , a na serio boli nawet 2 lata , mnie napiepszalo 1,5 roku cały dzień i cała noc
    I wcale nie fajnie jest być przy operacji świadomym i słyszeć jak oni gadają miedzy sobą , to jest straszne odgłosy instrumentow , metal,o metal
    BRRRRRR.......FUJJJJJJJ
    Normalna narkoza is the best idziesz spać i potem sie budzisz
  • 10 lat temu
    A tak wogole to oni cię szykują jak do jakiejś OPERACJI a nie do zabiegu , lewatywa , badania i aż 3 dni
    Dziwne , ale co szpital to inne obyczaje
  • 10 lat temu
    osz kurcze..nieprzyjemnie....Migrenka ale ty do leep tak jestes szykowana? czy do konizacji nozem? bo jesli nozem to tak jest...
  • Nożem. Chyba jednak wezmę narkoze :))
  • 10 lat temu
    I to jest baaaaardzo mądra decyzja
  • 10 lat temu
    Dziewczyny dziekuje wam za dobre slowko, ja juz jestem po swoim leepie. Jednak nie mialam narkozy tylko znieczulenie miejscowe i jakies w zyle czyli chyba tego glupiego jasia bo dalej sie czuje jakbym pijana byla hehe. Sam zabieg do przezycia, doktor mnie zagadywal i nie skupialam sie na bolu. Potem lezalam 2 h na sali no i wtedy juz calkowity samolot w glowie, niedobrze mi bylo, w sumie to do teraz mnie to trzyma. Najgorszy byl dla mnie bol jak znieczulenie zaczelo puszczac, jakby mi ktos macice rozrywal, ale najadlam sie prochow i juz jest lepiej. Wszystko jest do przezycia ale obiecalam sobie ze zrobie wszystko by nie musiec przechodzic tego drugi raz. No i jeszcze atmosfera w szpitalu - trafilam na wredne pielegniarki, czekalam na zabieg 2 h i nawet nie mozna bylo mi sie polozyc- zeby nie pobrudzic jednorazowej poscieli.. ,moglam siedziec tylko na stolku.. Dobrze ze to juz za mna :) sorki ze tak bez ladu i skladu ale jeszcze jestem jakas otumaniona. Dziekuje jeszcze raz za wsparcie!!
  • 10 lat temu
    4lexi dobrze że z Taba , ok
    Ja dobrze wspominam pobyt ale cóż widać sie pogorszyło ...
    Odpoczywaj i będzie dobrze
  • Dzień dobry :) czekam już w białej sukience, wykapana, wygolilam się ponownie hehe ale spadlam z pozycji 3 :( w nocy przywieźli jedną i już operują w tym momencie dwie.
  • 10 lat temu
    Zoe- gratuluje wyniku! i życzę nam wszystkim takich samych :)
    Migrenka- powodzenia i trzymam kciuki, dasz rade napewno :)

    Ja już dzisiaj lepiej sie czuje niż wczoraj, leże odpoczywam i jest ok. Dostalyscie może jakieś zalecenia po konizacji? Ja jedynie że będzie sie goić do 2 miesięcy, żeby nie wspólżyć miesiąc i że strupek sie oderwie za jakiś czas. A nic wiecej nie wiem, tutaj czytalam żeby sie nie kąpać, nie używać tamponów, i nie wiem co z dźwiganiem? trzeba sie jakoś szczególnie oszczędzać?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat