Ostatnie odpowiedzi na forum
Drhouse, rozumiem, że pytasz o odstęp po operacji? Ja miałam chemię rozpoczętą w 3 albo w 4 tygodniu po operacji i wydawało mi się to długo. W IO w Krakowie praktyką było/jest, że pacjentki miały podawaną pierwszą chemię zaraz po operacji. Szczerze mówiąc dla mnie byłoby to duże wyzwanie ale rozumiem, że w ten sposób zmniejszano ryzyko progresji między operacją a chemią. Później chemię przyjmuje się w odstępach 3-tygdoniowych. W terapii podtrzymującej można dostać Olaparib lub Niraparib i wtedy co 4 tygodnie trzeba pojawiać się po receptę na lek, który jest w tabletkach. Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz mi w wiadomości prywatnej swój nr telefonu i do Ciebie oddzwonię.
Drhouse szpital w Dąbrowie to szpital referencyjny? W Krakowie takim szpitalem jest np Instytut Onkologii na u.Garncarskiej, warto zadzwonić i zapisać się na wizytę.
Gosia, trzeba się bezwzględnie dowiedzieć dlaczego nikt nie dopilnował, żeby mama dostała Niraparib/Olaparib
Gosia, https://sofimed.pl/o-nas/lekarze/dr-pawel-blecharz
Gosia, prof Blecharz w Krakowie, prywatna wizyta. Czy mama dostała lek Niraparib albo Olaparib po pierwszym cyklu chemioterapii? A jeśli nie to dlaczego nie?
Drhouse, gdzie mama się leczy. Chemioterapia powinna być podana najszybciej jak to możliwe po operacji. Dlaczego mama czeka aż dwa miesiące ? Jak to tłumaczy lekarz? Nie czeka się na terminy w przypadku choroby nowotworowej.
Drhouse, a cz Ty jesteś w trakcie chemioterapii? Bierzesz może jakieś leki na poprawienie poziomu leukocytów (tzw czynnik wzrostu?)
Gosia89, mogłabyś napisać coś więcej? Na jakim etapie leczenia jest mama? Ja bardzo polecałabym dr Glanowską ale ona chyba nie pracuje już w Krakowie.
Iwona, żeby przystąpić do programu lekowego Inhibitorów PARP (Niraparib, Olaparib) trzeba też spełniać określone warunki np odpowiedź na chemioterapię platynami. Istotne jest też to, że należy zacząć przyjmować te leki nie później niż 8 tygodni po podaniu ostatniej dawki chemii z platynami. Są też inne wskazania i kryteria. Niraparib jest dość toksyczny więc parametry krwi też są istotne. Zapytaj lekarza. Musi Ci udzielić informacji dlaczego nie rekomendował tej terapii dla Ciebie.
Ewa05, Niraparib (zejula) jest przeznaczony dla pacjentek bez mutacji, Olaparib (Lynparza) dla pacjentek z mutacją BRCA1/BRCA2. Ja z mutacją BRCA1 biorę Olaparib. Czy masz jakieś pytanie odnośnie Niraparibu?