MarzenaH, Walczy

od 2015-09-27

ilość postów: 10

Ostatnie odpowiedzi na forum

rak prostaty

8 lat temu
Mój tata miał raka prostaty, okazało się że miał mutację genu BRCA2. Przekonałam w końcu mojego brata by wykonał badanie genetyczne w tym kierunku. Przeszukałam internet i znalazłam takie badanie na https://zdrowegeny.pl/badania-genetyczne. Teraz czekamy na wyniki ;[ Trzymajcie kciuki ;)

Czy rak jest dziedziczny??

8 lat temu
W takim razie nie wiem jak wytłumaczyć fakt że moja babcia i tata mieli ten sam nowotrów w odtępach czasowych 3 miesiące :(

Rak jajnika

8 lat temu
Jakis czas temu miałam obowy że też moge mieć rak jajnika. Na szczęscie nic to groźnego nie było. Czytałam na ten temat dużo - obsesyjnie.. Spośród wielu arykułów najbardziej mi się przydał https://zdrowegeny.pl/poradnik/profilaktyka-raka-piersi-jajnika-ryzyko-zachorowania-badania. Głowa do góry osobom walczącym :)

Wstępna diagnoza

8 lat temu
Ze względu, że u mnie w rodzinie pojawiły nowotwory jajnika, postanowiłam dla pewności zrobić badania genetyczne, dzięki którym miałam w końcu pewność czy posiadam mutację genu nowotworowego. Naprawdę polecam wszystkim wykonanie takiego badania ponieważ nie jejst one ani bolesne ani inwazyjne. Robi się takie badania tyklo raz w życiu. Ja osobiście wykonałam badania dzięki zdrowegeny.pl. Zrobiłam badania na obecność nie tylko nowotworu jajników ale także piersi, skóry i mózgu. Wszytsko było w jednym pakiecie Wczesna diagnoza pozwoliła mi zabobiegać rozrastaniu się w przyszłości nowotworu :)

Rak jelita grubego

8 lat temu
Czy zaparcia i stolec we krwi może świadczyć o raku jelita grubego ?

szukam osoby w podobnej sytuacji

8 lat temu
Jak tam się twój tata miewa? Wyzdrowiał ? Trzymam kciuki :)

Czy rak jest dziedziczny??

8 lat temu
Czy glejak jest dziedziczny ? Pozdrawiam i cekam na odpowiedź

Glejak III

8 lat temu
Mo ojciec miał glejaka pierwszy raz 10 lat temu. Za pierwszym razem został wycięty, poraz drugi odrósł po 5 latach i cudem także się go pozbyli. Chodzi regularnie na badania i nie widać żadnych zmian. Warto wierzyć bo mój ojciec żyje do dziś ! Głowa do góry :)

faqrak

8 lat temu
Gratulacje! JEstem pod wrażeniem odwagi :)

pytanie

8 lat temu
zna ktoś może odpowedź na pkt 5?