Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26098 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Ja też Pfaizerem

  • 3 lata temu
    Mam pytanie czy każda operacja kończy się usunięciem wezlow bo mnie zostawili i martwi mnie to

    witam jeśli ktoś nas pamięta melduje że u nas wszystko ok. Jestemammy po tk . ( operacja radykalna i chemia 2016 r figo 3c) Wytrwałości !


  • 3 lata temu
    Ewa05 napisał:

    Mam pytanie czy każda operacja kończy się usunięciem wezlow bo mnie zostawili i martwi mnie to






  • 3 lata temu

    Ewa. Z tego co micsie wydaje. To wezly chlonne sa usuwane jezeli jest taka potrzeba. To znaczy jezeli są zainfekowane. Mi usunęli tylko z jednej strony, z drugiej nie wyło potrzeby. Trzeba zaufać lekarzowi bo on wie co robi. Dziewczyny dziekuje wam za informacje miałyście racje. Dziś juz jestem po szczepionce typu Pfizer i nie było żadnego problemu. Ściskam was mocno.

  • 3 lata temu
    witajcie. Czy któraś z Pań tutaj była leczona bądź nadal jest chemioterapią Caelyx? dokładniej chodzi mi o skutek uboczny jakim jest zespół ręka-stopa. Szukam sposobów aby jak najmocniej ulżyć mamie w tej dolegliwości. Może znajdzie się tu ktoś kto ma jakiś sprawdzony sposób na tą straszną dolegliwość? Z góry dziękuję
  • Hej dziewczyny. Melduję, że jestem. Zrobiłam sobie trochę przerwy czyli 2 mies nad jeziorem ze słabym dostępem do netu. Teraz powoli zabieram się za badania, choć wcale się z tego nie cieszę. W międzyczasie jeszcze przed wakacjami  przeszłam covid razem z całą familią, łącznie z rodzicami. 

  • 2 lata temu

    Witam wszystkie dzielne dziewczyny 🙂

    Niedawno zgłosiłam się do ginekologa z bólem podbrzusza - zapalenie przypadków. Podczas usg lekarz wypatrzyl torbiel ok. 3 cm. Kazał zrobić min. Test ROMA - który wyszedł wysoki 15.7 (norma 11,4) CA125 15 (norma 35) i HE4 71,1 (norma 60,5). 

    Byłam na wizycie kontrolnej na której lekarz pobrał wymaz do cytologi i mam się zgłosić po wynik. Zaznaczył, że torbiel będzie trzeba wyciąć, ale najpierw wynik cytologi. 

    Pytałam czy wynik testu a szczególnie HE4,  daje jednoznaczną odp., że to nowotwór złośliwy, ale niestety lekarz nic nie chciał mówić. 

    Co o tym sądzicie? 

  • 2 lata temu

    Cześć nie nskrecaj

  • 2 lata temu

    Cześć przede wszystkim nie nakręcaj się z tego co piszesz lekarz pokierował Cie na odpowiednie badania. Poczekaj na komplet wyników (bo rozumiem z postu że nie masz cytologi)

    Wydaje mi się że wycięta torbiel pójdzie do badania noi wtedy się okaże czy to rak czy nie 

  • 2 lata temu

    Tak, Czarna obecnie czekam na wynik cytologi (ok 3 tygodnie), później wizyta i sprawdzenie czy torbiel nadal jest, jeśli tak to będę musiała ja wyciąć i wiadomo do badania hist-pat. 

    Tylko to jeszcze tyle czasu musi minąć, a najgorsza ta niepewność 🙁



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat