Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26100 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Mio, w dniu przyjęcia do szpitala (niedziela), u mamy jednorazowo wystąpiła gorączka powyżej 38 St., od razu podali jej przeciwgorączkowy, a następnie włączyli antybiotyki dożylnie: augmentin, Cipronex. Pobrali mamie posiewy, ale mama nie wie, jaka bakteria jej wyszła, lekarze mało mówią, mama za dużo nie pyta niestety... Przy wypisie pewnie więcej się dowiemy. A czy w przypadku niskich leukocytów można jej podać chemie? Planowo, jeśli nie doszłoby do operacji, ustalili mamie chemie na 06.08 ale nie wiem, czy nie za wcześnie ze względu na te wyniki? A jeśli przesuną, to co z ciągłością leczenia?
  • 4 lata temu

    Witam ☺️

    Dawno mnie tutaj nie było...nie jestem w stanie nadrobić, ale pewnie część osób jeszcze nas pamięta. 

    Stan Mamy bez zmian. Wszystko ok.

    Zdrowka dla wszystkich!

  • 4 lata temu

    co do SUV.. wynik powyżej 3 sugeruje zmiany nowotworowe. 

    Pet jest bardziej dokładny niż tomograf czy rezonans, dlatego na nim mogło coś wyjść,a tak było np ok

  • Rozumiem .  Spróbuję napisać do tego Pana Emgoro.  Jeszcze dzisiaj się zarejestruje tam na stronie i skonsultuje. No właśnie tk ok a pet wykazał także strasznie dziwnie ... A jeszcze narazie mamy wszystko pod górkę .  Dzisiaj od trzech miesiecy była zaplanowana wizyta u onkologa prywatnie żeby skonsultować to nagle doktor zachorował i nie wiadomo kiedy nas przyjmie . U nas na onkologi wszędzie kolejki z powodu tego durnowatego koronowirusa :/ także cholera wie co teraz ... 

  • 4 lata temu

    Ilonka877, to że tk wyszło ok a pet coś pokazał to zupełnie normalna sprawa. Właśnie z powodu tych licznych małych guzków. Kiedyś onkolog mi tłumaczył, że czasem zmiany są tak małe, że nawet pet ich nie widzi. Wtedy, przy rosnącym markerze, otwiera się pacjentkę żeby zobaczyć co się dzieje. I dopiero oko ludzkie może dostrzeć te maleńkie zmiany. Więc dobrze, że pet coś pokazał i wiadomo co się dzieje. Chociaż ta wiedza może człowieka wykończyć.

  • 4 lata temu
    dziewczyny, a tak z czystej ciekawości - jak można przekonać lekarza, żeby dał skierowanie na PET-a a nie na TK? Są tu jakeś zalecenia, procedury? Czy zależy na jakiego lekarza i ośrodek się trafi?
  • 4 lata temu
    Pet przeważnie dają jak mają wątpliwości co do obrazu Tk lub markera. To tez jest dość inwazyjne badanie, naświetlenie całego organizmu. Ja pytałam czy jest sens robić na własną rękę, tak dla sprawdzenia ( cena ok 6000zł) ale mi lekarze odradzali.
  • 4 lata temu

    Mi też lekarz powiedział, że peta nie robi sie "profilaktycznie" tylko kiedy coś podejrzewają a tk nic nie wykazuje. I że szkoda pieniędzy ns prywatne badanie.

  • 4 lata temu
    Pet nie jest tak dokładny jak nam się wydaje- nie różnicuje zmian zapalnych od nowotworowych.
  • 4 lata temu
    witam, od kilku dni czytam to forum i zdecydowałam sie napisac, sama nie dam rady. U mojej mamy zdiagnozowano rak jajnika. Ma wyciete jajniki, wezly macice. Wynik histopatologiczny : rak surowiczy jajnika o wysokim stopniu złośliwości. Nowotwor ograniczony do lewego jajnika, obecny na jego powierzchni. Angioinwazja obecna. Dziewczyny co to oznacza?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat