Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26102 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    dziewczyny, czy przy waszych guzach pojawiały się bardzo silne bóle brzucha? takie pulsujące? Wczoraj to mysłałm, że zemdleje z bólu, dzisiaj też mnie boli, pulsujący bardzo silny ból
  • 4 lata temu

    przyszłam na zdjęcie szwów a tu niespodzianka, są już wyniki histpatu, lekarz ma mi je wydać, to chyba dziwne że są po 10 dniach zamiast miesiącu...siedzę tu przerazona i się poplakalam

  • 4 lata temu

    diagnoza: endometrioza, podobno mialam szczęście, że tak szybko były wyniki. Moje dolegliwości kazali leczyć u gastrologa i chirurga. Może trochę zejdą, jak zejdzie stres

  • 4 lata temu
    Witam serdecznie drogie Panie. po 35 dniach powrót do rzeczywistości po pobycie w Australi. dziś kontrola markery i usg brzuch + miednica- . Wszystko w normie marker 6.24 .usg czyste. przypomnę operacja radykalna w 2016 roku figo 3c. po leczeniu chemioterapią 6 cykli.
  • 4 lata temu
    LukS ii dea super wieści, oby tak dalej
  • Dziewczyny takich informacji można słuchać cały czas:)

  • 4 lata temu
    Awa, moja mama stosowała 2x2tab essentiale forte i ostropest (można dodać np do jogurtu). Luks super!
  • 4 lata temu
    Na podwyższone próby wątrobowe przepisano mi heparegen
  • 4 lata temu
    LukS, wspaniałe wieści. Tak trzymać. :)))))
  • 4 lata temu

    Awa muszę zerknąć na wypis że szpitala, żeby sprawdzić jakie były zalecenia, ale z tego co pamiętam tydzień wystarczył na poprawę wynikow:)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat