Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26106 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Alhambra, z tego co pamiętam to Ty bierzerz Olaparib? W której linii?
  • 4 lata temu
    Mio, termin operacji został znaleziony w tamtym szpitalu najbliższy jaki się dało z racji braków kadry anestezjologicznej i wyszło miesiąc czekania, teraz i tak jestem w kropce bo nie ma najlepszych opinii o tym ośrodku, dlatego po tomografie idę prywatnie do dwóch sław onkologicznych i liczę, że któraś pilnie wyśle mnie na oddział...i zoperuje...
  • 4 lata temu

    Mio2019, u mnie wyszło tak, że biorę olaparib po piątej linii leczenia. 

  • 4 lata temu
    Dziewczyny, jeszcze pytanie jak jest z tą kartą DILO? Faktycznie pomaga jakoś szybciej dostać się na operację? Bo ja komplet badań włącznie z tomografem będę miała do połowy miesiąca tylko co dalej, żeby nie tracić kolejnego miesiąca. Mnie brzuch i jajniki bolą cały czas, bardzo źle się czuję i mam poczucie, że chyba zaczął się wyścig z czasem...
  • U nas karta DILO dała dużo ... tzn na konsultacje w ośrodku Onkologicznym jak rejestrowałam mamę to powiedzieli że z kartą DIlo muszą nas przyjąć na konsultacje w ciągu dwóch tygodni A bez karty DILO do 3  miesięcy.  Chodzi dokładnie o Dolnoslaskie Centrum Onkologiczne w Wrocławiu . 

  • 4 lata temu
    Alhambra, rozumiem, że masz ten lek refundowany, wczoraj miałam rozmowę z moim lekarzem, który twierdził, że refundacja jest możliwa tylko i wyłącznie w drugiej linii. Podobno tak skonstruowany jest program lekowy. Ja byłam przekonana, że to jest od drugiej linii...?
  • Dwa dobrze myślisz... 

  • Miało być Dea *dobrze myślisz 🙂

  • 4 lata temu

    Mio2019 ja mam refundowany olaparib. Wiem, że do tej pory było tak że mógł być po drugiej linii leczenia. 

    Czy coś się zmieniło tego nie wiem. Dziewczyny tu na forum pisały,  ze miały wejść przepisy, że będzie po pierwszej linii leczenia.  Ale jeżeli lekarz, który prowadzi pacjentki biorące olaparib mówi, że  nie,  to chyba nie. Musiała byś poszperać. A moze ktoś Ci odpisze kto jest bardziej na bieżąco.

  • 4 lata temu
    Alhambra, no właśnie. Pani Doktor powiedziała, że ma problem, bo ma pacjentkę w 3 czy 4 linii i nie może jej przepisać Olaparibu, bo jest tylko w 2-giej linii leczenia. Byłam zdziwiona, bo wiem, że w pierwszej linii nie jest refundowany (tu mam świeże informacje, bo sama biorę prywatnie w 1-szej linii) ale byłam pewna, że od 2-giej linii wszystkie pacjentki po kwalifikacji mogą dostać ten lek.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat