Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26111 odpowiedzi:
  • poza tym jeśli zmiany są na jelitach,a nie na otrzewnej, to hipec nie ma tak czy siak zastosowania... 

  • Witam! jestem 10 lat po raku szyjki macicy, którą wycieli (operacja oszczędzająca). W czerwcu wykryto mi torbiel na lewym jajniku zlecono test ROMA. C125 w normie HE 4 93,7. Tydzień po odebraniu wyników zrobiono mi TK nie wykryto zmian tylko torbiel na prawym jajniku, na lewym nic. Pobrano markery, c125 wzrósł ale nadal w normie. HE 4 wzrósł do 99,3. Obecnie czekam na laparoskopie termin 20 września i cały czas się zastanawiam i czytam dużo na ten temat. Czy możliwe jest aby to nie był rak :( wszędzie pisze, że to bardzo wrażliwy marker i wykrywa raka we wczesnym stadium. Czy miał ktoś taki przypadek, ze HE 4 rosło a wynik histopatologiczny wyszedł ok? Pozdrawiam Ewa
  • 5 lat temu

    Mio2019 ja niestety nie wiem, moja mama leczy się w Gdyni. Ale popieram czarownice, powinnaś to skonsultować z innym onkologiem, mam nadzieje ze trafisz na kogoś kto zaproponuje coś więcej niż Avastin. 

    U nas 8 dni do trzeciej chemii, mama sie boi bo ta zle znosi. Ja za 7 dni wylatuje, będzie ciezko:( 

    Pozdrawiam

  • 5 lat temu

    miód przypomnij jak nazywa się ten lek dla nie mutantek napisze z? 

  • Kotka, czy pytałaś o Zeluję (Niraparib)? https://www.ema.europa.eu/en/documents/overview/zejula-epar-summary-public_pl.pdf
  • Lista osrodków wykonujących HIPEC - dostałam dziś z Alivii Ośrodek Leczenia Nowotworów Otrzewnej Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku Kod ośrodka GDA01 80-214 Gdańsk ul. Smoluchowskiego 17 prof. nadzw. dr hab. med. Tomasz Jastrzębski tel. 58 349-32-12 58 349-31-90 (sekret.) Klinika Chirurgii Onkologicznej Uniwersytet Medyczny w Lublinie Kod ośrodka LUB01 20-081 Lublin ul. Staszica 11 prof. dr hab. med. Wojciech Polkowski tel. 81 534-43-13 81 534-43-13 (sekret.) Klinika Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii – Bydgoszcz Kod ośrodka BYD01 85-796 Bydgoszcz ul. Romanowskiej 2 prof. dr hab. med. Wojciech Zegarski tel. 52 374-34-13 52 374-34-12 Klinika Chirurgii Onkologicznej I Dolnąśląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu Kod ośrodka WRO01 53-413 Wrocław pl. Hirszfelda 12 prof. dr hab. med. Marek Bębenek tel. 71 36-89-301 Klinika Gastroenterologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut Kod ośrodka WAW01 02-781 Warszawa ul. Roentgena 5 dr med. Tomasz Olesiński tel. 22 546-24-92 Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpital Uniwersytecki w Krakowie Kod ośrodka KRA01 31-501 Kraków ul. M.Kopernika 36 prof. dr hab. med. Piotr Richter tel. 12 424-80-42 Klinika Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M.Kopernika w Łodzi Kod ośrodka LOD01 93-509 Łódź ul. Padereswskiego 4 prof. dr hab. med. Arkadiusz Jeziorski tel. 42 689-54-41 Szpital Specjalistyczny Brzeziny Kod ośrodka BRZ01 ul. Marii Curie – Skłodowskiej 6 95-060 Brzeziny dr hab. med. Tomasz Jastrzębski tel. 502 337 792
  • Przepraszam za format ale nie umiem wstawić inaczej
  • 5 lat temu

    mio, tak właśnie o to. Pisałam szybko. Byłam u lekarza, nie polecał Olaparib dla nie mutantek, przynajmniej w kwestii kupowania tego leku.  Zeluja to z tej samej serii. Moja Mama skończyła chemie ale zmiany nadal są, ale chyba nie da się już nic więcej zrobić. 

  • Kotka, lekarz nie sugerował dodatkowych wlewów ?
  • prof. Zegarki, Bydgoszcz, zajmuje się hipec ale hwsynjww przypadku raka żołądka, układu pokarmowego. Nie ma nic wspólnego z rakiem jajnika 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat