Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Dziewczyny ,oby ze starym rokiem minęły wszystkie troski ! Jutro zaczynamy od nowa. Życzę wszystkim samych,dobrych wyników. Nana, tobie przede wszystkim !

  • Ja postanowiłam sobie, że w Nowym Roku 2019 będę zdrowa i szczęśliwa 😊. Tego samego Wam życzę 😁

  • 5 lat temu

    I ja życzę sobie i moim koleżankom  „niedoli” zdrowia i wszystkiego naj naj!!!!

  • Dołączam się do życzeń i wszystkim zdrówka i jak najmniej zmartwień w tym Nowym Roku ❤

  • 5 lat temu

    Rozmawiałam dziś z Niną (nana). Jest już bardzo słaba. Straszliwie cierpi. Więcej wpisów nie będzie. Pozwoliła mi o tym napisać. Znamy się z forum i fb kilka lat. Pożegnałyśmy się. 

  • Kobiety Wy wspaniałe. Córki, mamy, żony, babcie.... Życzę Wam z całego serca zdrowia, bo czego my możemy innego pragnąć(...) Wytrwałości w tym trudnym i jakże innym od dawnego naszego - życiu. Obyście pomimo lęku, stresu, niepewności zawsze potrafiły odnaleźć radość, szczęście i porostu normalność. Wszystkiego najlepszego w nowym 2019 roku!!! 

  • Elbe dziękuję. 

    Nana pewnie tego nie przeczytasz ale chcę napisać że był to dla mnie zaszczyt poznać Cię na tym forum, byłaś, jesteś i będziesz wielka. Jesteś dla mnie bohaterką i autorytetem. Myślę, że nie tylko dla mnie... Trudno jest się żegnać ale nadszedł ten moment kiedy trzeba... Przytulam Cię mocno... 

  • 5 lat temu

    Nana! 

    Jesteś naszą nauczycielką, zdrowym rozsądkiem, członkiem naszej forumowej rodziny! Nie lubię się żegnać. Powiem tylko, że dziękuję i naprawdę życzę ci ulgi w cierpieniu... 

  • 5 lat temu

    Dla mnie również był to zaszczyt. Nana to osoba, która mimo cierpienia potrafi myśleć zdroworozsądkowo, nie użala się nad sobą i potrafi jeszcze pocieszać i doradzać innym. Wielki szacunek.

  • Miałam okazję korespondować z Naną NInką .Czytałam Ją tutaj i nie tylko ,nie jestem w stanie wyrazić bólu i wściekłości .😩Co mogę powiedzieć wojowniczko Ninko .Byłaś wielka po prostu .

    Tak strasznie mi przykro 😢



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat