Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Mario, tę ciekawość można łatwo zaspokoić nie czekając na jakikolwiek pretekst. A to "jakby co" oby nigdy nie nastąpiło! 

  • Pszłam dzisiaj do gina.Mam niedaleko kikuta pochwy guz cystyczny 5 cm.Mam dość.Jutro marker i w przyszlym tyg tk

  • Przydała by sie ta "marycha"jesli nie tłumi bólu ,to może by łeb przytłumiła....

  • Czarownico, to tylko cysta, tego się trzymaj, o ile pamiętam całkiem niedawno badałaś marker i było ok, to mało prawdopodobne aby raptem zrobiło się coś złego. Tez muszę iść do gin bo nie byłam ze 3 lata.

  • Moj rak uprzednio tez mial byc cystą.Narazie staram sie panowac ale emocje biora gore.Jutro zrobie ponownie marker a mam nadzieje poczatkiem tyg zrobie tk.Jutro bede wiedziec kiedy.Nie lubie niejasnosci wiec jak ma cos byc to chce to wiedziec szybko....

  • I bardzo dobrze, ze tak podchodzisz do sprawy, nie ma co odkładać, trzeba wyjaśnić i mieć to z głowy

  • A swoja drogą to też się trochę przestraszyłam, jakoś tak idziemy równo, w podobnym czasie zachorowałyśmy i do tej pory bez wznowy i tak ma zostać droga koleżanko

  • 6 lat temu

    Czarownico, to jednak pocieszające, że mówią o cyście. Wtedy kiedy mówili o cyście pierwszy raz, dopiero Cię diagnozowali i mogli się pomylić. Teraz już wiedzą dokładnie co Ci dolega a jednak mówią o cyście a nie guzie czy przerzucie. Myślę, że to dobry znak. Mocno trzymam kciuki 👊 👍🙂

  • Dzieki dziewczyny.Po 17 bede znac wynik markera.

  • Bylam na prywatnej wizycie ,nie wiem na ile lekarz sie nie myli.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat