Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Nana, to kończymy, z zimą ani trochę nie przegięłam :) , nie ma jak zima, upałów nie cierpię, kocham zimę, nic nie poradzę, biały puch, zgrzytanie, bałwany.. ; , zima wymiata :)

    Najważniejsze, że jest dobrze, z tego się cieszę :).

  • https://www.facebook.com/przychodniacannabi/

    Może kogoś zainteresuje. Rozpoczyna tam konsultacje Pani doktor onkolog z CO Warszawa z oddziału onkologii ginekologicznej. Niedługo coś napiszę ale 8 sierpnia badania, więc poczekajmy. Pozdrawiam

  • Pani onkolog uruchomiła także konsultacje on-line. Taka trochę nowość na rynku usług lekarzy. Tu więcej szczegółów i zasady.

    https://www.facebook.com/konsu...

    Piszę bo może ktoś akurat potrzebuje.

    Pozdrawiam

    wszystkie

  • 6 lat temu

    Rukola super wiadomość i tylko takich Ci życzę

    Nana cieszę się że kolejny eliksir za Tobą i niech kolejne popłyną planowo✊✊✊

    U mnie drugi tydzień upałów bez kropli deszczu. Jest północ a na termometrze na zewnątrz 26 stopni. Upały niech trochę odpuszczą ale lato niech trwa☺

    Miłej nocki kobietki😍

  • 6 lat temu

    Babeczka, koszt tej konsultacji on line to minimum 300 złotych i nawet nie ma tak naprawdę pewności kto Cię konsultuje bo to FB. Za 300 złotych to już wolę osobiście porozmawiać z lekarzem a nie konsultować się przez maila.

  • Tatmag nie po to wstawiłam posta zeby agitowac do korzystania z takiej konsultacji ale żeby pokazać że jak są chętni to i z takiej usługi mogą skorzystać. Myślę, że niektorzy mający np. Daleko do Warszawy a chcący skonsultować problemy onkologiczne nie tylko jajnikowe mogą akurat z tego korzystać. Widziałam taką ofertę skierowaną do pacjentów to załączyłam. Ja też wolę osobiście 😊😊😊. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

  • Pomysł to jakiś jest ,chociaż przekonania w 100%nie mam :)

  • Witajcie, dzisiaj mam dobry dzień, minęło 5 lat od zakończenia chemioterapii,  CA 125 - 10,1 . Śmierć Kory wytrąciła mnie z równowagi i z lękiem robiłam dzisiaj marker ale na szczęście dobry, pozdrawiam i życzę dobrych dni😁

  • 6 lat temu

    Maria 58, gratuluję okrągłej rocznicy 🙂 Dużo zdrowia już na zawsze życzę 👍 U mnie niedawno minęło 4 lata od diagnozy. Kontrola będzie w listopadzie. Kilka dni temu byłam u lekarza rodzinnego - mały wirusik. Przy okazji dostałam skierowanie na rtg płuc i usg jamy brzusznej. Pan doktor z własnej inicjatywy zrobił mi dodatkowo usg klatki piersiowej. Nic złego nie znaleźli. Nie wiem jak Wy, ale ja juz mam dość upałów 😕 Pozdrawiam Was Wszystkie 😁

  • 6 lat temu

    witajcie😊u mnie też dzisiaj wspaniały dzieńdziś po rocznej przerwie miałam kontrolę a onkologii w Bydgoszczy. Stres był ale jest wszystko dobrze. Usg ok marker 6,71 i kolejna wizyta za rok😊jestem 4 lata po chemii💪. Wszystkim Wam kochane kobietki życzę zdrówka i spokoju w życiu a tym walczącym dodatkowo siły, wiary i cierpliwości podczas leczenia



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat