Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Straszne .. tyle lat walki ,Olaparib, przeprowadzka na Podlasie do ciszy,spokoju ; nic nie pomogło ; tylko 67 lat ; [*]

  • Kora będzie z nami poprzez swoją muzykę.Odeszła wspaniała artystka .A ostatnio mieszkała nie na Podlasiu ale na Roztoczu.

  • Gdybym była drzewem to jakim 
    Brzozą co cicho szeleści 
    Zwierzęciem co lubi się pieścić 
    Słowem nadzieją a kwiatem czereśni 

    Nadzieją na miłość bez skazy 
    Mądre drzewo co użycza cienia 
    Na cud na cud na słowo klucz 
    Co twarde twarde serce na czułe odmienia 

    Gdybym była ptakiem to jakim 
    Rajskim niebieskim ptakiem 
    Cichą nadzieją cudownym śpiewakiem 
    Co nigdy nigdy nie kończy swej pieśni. 

    Maanam "Klucz".

    Olga byłaś i będziesz mi bardzo bliska . Spoczywaj w pokoju dzielna Kobieto.

  • Spoczywaj w pokoju,choć wierzę,że tam na górze będziesz dawać wspaniałe koncerty i z pewnością zrobisz tam trochę zamieszania.Takich osobowości jak Ty się nie zapomina więc w sercach ludzi tu na dole będziesz wiecznie żywa....

    Ja po usg jamy brzusznej i piersi.Wszystko dobrze.

  • 6 lat temu

    [*] dla Kory.                                                           Za dużo w ostatnich dniach tej śmierci. Co chwilę takie wiadomości na FB w grupie syrenek. 

  • 6 lat temu

    Czarownico, gratulacje i niech tak już będzie przez wieeele, wiele lat!

  • 6 lat temu

    czarownico gratulacje💪💪💪

    U mnie kontrola 10 sierpnia po rocznej przerwie

  • Czarownico teraz tak Ci przykro ze Kora umarla a jak zyla i walczyla o lek to ja obgadywalas tutaj na forum, sa tutaj te twoje posty....Inne osoby tez ja obgadywaly ale Ty bylas bardzo aktywna w pisaniu zle o Korze....A jak umarla to nagle Ci jej zal. Jestes po prostu zaklamana.

  • Anty Czarownica napisał:

    Czarownico teraz tak Ci przykro ze Kora umarla a jak zyla i walczyla o lek to ja obgadywalas tutaj na forum, sa tutaj te twoje posty....Inne osoby tez ja obgadywaly ale Ty bylas bardzo aktywna w pisaniu zle o Korze....A jak umarla to nagle Ci jej zal. Jestes po prostu zaklamana.


    Nie bardzo wiem czemu ma służyć ten wpis .

    Każdy ma prawo do oceny zachowań innej osoby .

    Koleżanka tez takie prawo miała ,mnie też się nie podobały apele Kory o zbiórkę dla Niej na lek i  co w związku z tym ?

    Miałam prawo ocenic takie zachowanie .

    Śmierć czyjaś jest ponad naszą oceną dawniejszych zachowań tej osoby i ich oceny przez nas ,a smutek wyrażony jest dowodem empatii i zrozumienia bliskich tej osoby .

    Zakładasz konto dzisiaj na forum rakowymi by komuś pisać takie komentarze ?to nie to miejsce a po za tym co tym wpisem chcesz osiągnąć ?

    Pozdrawiam 

  • Mniej słów,mniej błędów



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat