Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Milly, dopiero co się zarejestrowałaś na tym forum, a już zachowujesz się tak, jakbyś była jego administratorem. My tu rozmawiamy nie tylko o naszych chorobach, ale o innych problemach też. Czy to jest złe?

  • 6 lat temu

    To jest forum i moge napisac co mysle, wyrazic moje zdanie. Nie podoba sie to nie czytaj albo zaloz sobie swoje prywatne forum gdzie bedziesz pisac o pieczeniu ciasta. A to forum powinno byc merytoryczne. 

  • 6 lat temu

    Pani czarna o raku trzustki powinna pisac w odpowiednim dziale. Po to forum ma dzialy by sie ich trzymac.

  • 6 lat temu

    Agnieszko, oczywiście, że to troll albo osoba wyjątkowo źle wychowana. Pierwszy wpis i zamiast zacząć od przedstawienia się i przedstawienia problemu, zaczyna od krytyki i pouczania. Sobie przyznaje prawo do pisania, co jej się żywnie podoba, ale innym tego zabrania.

    Milly, co do jednego, masz rację! "Nie podoba sie to nie czytaj albo zaloz sobie swoje prywatne forum gdzie bedziesz pisac o pieczeniu ciasta" albo np.: dobre rady, jak być niegrzeczną.

    Ciekawe, czy na tym Milly zakończy swoją aktywność na tym forum, czy jednak będzie ciąg dalszy, ale już merytoryczny.

  • cóż mam napisać..  jeżeli to coś mnie chciało zdeptać, to się nie udało, jedyne co to, mi żal, że jest takie coś, a inni wartościowi nie mają szansy, a takie  puste w środku, sfrustrowane, bez serca i puste w środku chodzi po tej ziemi i nic sobą nie reprezentuje, tylko jest po to, żeby ranić i krzywdzić innych, ze mną się nie udało i się nie uda, słyszysz?  Jeśli nie, to usłysz, a durne pioseneczki nie dla ciebie, bo ktoś taki jak ty i tak nic nie poczuje, po co słuchasz? Ktoś ci każe potworze? Nie rozumiesz bólu i nie życzę ci żebyś poczuła, to co my czujemy.

    Nana, jak się czujesz?

  • Cześć babki kochane.Milly chyba ucichła i gnębi kogoś innego.Co za bezczelna kreatura.Forum tworzymy my-żywe osoby które oprócz raka mają jeszcze życie.Może i ciężkie i pełne strachu ale są w nich znajomi,rodzina i codzienne kłopoty zwykłych ludzi.Nikt nie zabroni nam pisać o życiu a to że ktoś ma klopot i z nami sięv dzieli świadczy tylko o zaufaniu i jedności.Tak więc piszcie o wszystkim bo rak to tylko wątek przewodni forum i naszego życia -niestety.

    Nana jak się czujesz?Dajesz jakoś radę?

  • 6 lat temu

    Hej .Dziewczyny mam pytanie ?? Czy przy wznowie choroby czułyście się żle? Były jakieś objawy , że coś się znowu dzieje? Pytam o objawy somatyczne, indywidualne, oprócz tych obrazowych  np z tk i wzrostu markera?

    U mojej mamy podejrzewają wznowę.Marker rośnie , tydzien temu wynosił 25U/ml a najniżśzy poziom mama miała 10. Lekarka zleciła tk ( w opisie  w krezce jelita zmiany z września powiększyły się z 5mm na 7 mm). Wyszła przepuklina i w niej podwyższona densyjność. Prowadząca mamy przerwała avastin(zostały jeszcze 2 podania) i zleciła PET. Mama jest dopiero 7 m po zakończeniu chemii:-((

  • 6 lat temu

    Dziewczyny, nie chce mi się pisać o sobie, ale skoro pytacie... Jestem cały czas zdechła i to jeszcze od Świąt. Wszystko znowu mnie boli, nie mam siły, cały czas temperatura powyżej 38st. Kompletny brak apetytu, wymioty, mdłości. Najpierw myślałam, że to skutki chemii, potem, że grypa, bo mąż też przez dwa dni miał gorączkę. Wreszcie już zaczęłam podejrzewać, że to gorączka neutropeniczna. W środę byłam na kontroli morfologii, wszystko w normie, temperatura skoczyła już do 39,9st.! Na cito CRP, badanie moczu i jakieś inne. Płuca czyste, CRP wyszło bardzo wysokie, pozostałych wyników jeszcze nie było. Lekarka powiedziała, że to nie grypa, bo przy wirusie nigdy CRP nie jest aż tak wysokie. Przepisała mi antybiotyk w ciemno. W sprawie innych badań miałam zadzwonić do lekarki w czwartek, ale przez cały dzień nie udało mi się jej złapać. W piątek miała wolne, więc dalej nic nie wiem. Od dwóch dni temperatury już nie mam, więc antybiotyk chyba zadziałał. We wtorek będę musiała powtórzyć CRP, no i będzie już wynik posiewu. W środę znowu na onkologię w sprawie tych wyników, jeśli wszystko będzie dobrze, to w czwartek wlew.

    Strasznie schudłam, skóra zrobiła się sucha i pomarszczona, jak wiór, zwisa jak u 80 - letniej staruszki. Nadal nie mogę patrzeć na jedzenie, co gorsze, muszę zmuszać się do picia, by się nie odwodnić na maxa. W środę pewnie napiszę, co i jak....

  • 6 lat temu

    Anno, wznowy raczej się nie czuje. Najczęściej sygnalizuje ją jedynie rosnący marker, przy braku innych dolegliwości. I taka sytuacja może utrzymywać się nawet kilka miesięcy. U niektórych oznaką może być powiększenie się obwodu brzucha (pojawienie się wodobrzusza), więc chore mogą odczuwać dyskomfort w brzuchu i uczucie pełności. Przy narastaniu wodobrzusza może być ucisk na przeponę i trudności w oddychaniu. Przy przerzutach do płuc oznaką wznowy najczęściej jest pojawienie się kaszlu, potem trudności w oddychaniu.

  • Kochane, myślicie, że przy morfologii czerwone 2,49 i hemoglobina 7.9, płytki 90 będą przetaczać krew i dadzą chemię? czy dadzą chemię i nie będą przetaczać czy może przetoczą i odroczą chemię? UFFFF ale opcji dałam....



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat