Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Zapomniałam o zwiększonym parciu na mocz zarówno w dzień jak i w nocy.

  • 6 lat temu

    Chandler, z tymi objawami różnie bywa. Musisz iść do ginekologa. Musisz zrobić usg jamy brzusznej i dopochwowe. Bez żadnego skierowania za około 30 złotych zbadaj sobie marker nowotworowy CA 125.  Takie gdybania i domyślanie się nie ma sensu. Nikt Ci nie powie co Ci jest. Trzeba się zbadać i tyle.

  • 6 lat temu

    Chandler, a nie lepiej iść do lekarza jak coś Cię niepokoi? Przy raku jajnika mogą byc różne objawy, a może nie byc jakichś przykrych dolegliwości. Ja na przykład nie miałam wodobrzusza ani żadnych bóli brzucha, pleców itd. Bolało mnie za to trochę lewe biodro.

    Parcie na pęcherz też może mieć inne przyczyny.

    Najlepiej idź do lekarza, zrób usg ginekologiczne, ew. stosowne markery.

    OB przy raku jajnika nie musi być podwyższone chyba, że jest jakiś inny stan zapalny w organizmie.

    Tak, że Kobietko idź do lekarza i się nie zadręczaj domysłami.

  • 6 lat temu

    Powtórzyłam rady Tatmag 

    Wpis edytowany dnia 10-03-2018 14:35 przez Carmen
  • Dziewczyny czytam,czytam,czytam ..choroby biorą się ze złych emocji ,strachu,stresu,złości ,w komórkach choroba zaczyna się wpierw na poziomie informacji

  • 6 lat temu

    Jakoś dzisiaj nie wychodzi mi pisanie :) najpierw nie widziałam co napisała Tatmag, a następny mój wpis tez urwało w połowie zdania. Ale nic to jak mawiał Wołodyjowski. Najważniejsze to zdrowym być i więcej nic 😊😍 Pozdrawiam wszystkie Dziewczęta 😊

  • Dziękuję za odpowiedzi, tak wiem, ze musze isc do lekarza i to jedyne dobre wyjscie, ale po prostu...mam złe przeczucie

  • 6 lat temu

    Nie zdawaj się na przeczucie tylko na dobre rady i wiarę że musi być dobrze czego Ci z całego serca życzę! Daj znać co i jak!

  • Witam

    Wpis edytowany dnia 13-03-2018 20:37 przez Panimaj
  • Czy u któreś z pań przed rozpoznaniem choroby wystąpił objaw dużego ciągłego pragnienia zwłaszcza w nocy? W dzień czasem też ale słabiej. No i oczywiście do łazienki na siusiu co DOSŁOWNIE 2 minuty, czasem cała nieprzespana noc?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat