Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Nana, naprawdę chce się kląć wobec takiej sytuacji, czasami mam wrażenie, że ci co nie chorują widzą życie w bardzo prosty sposób, albo masz szanse na całkowite wyleczenie, albo udajemy, że się tobą zajmujemy bo i tak wielkiego sukcesu tu nie będzie. A my zdajemy sobie sprawę, że niekoniecznie będziemy świętować 80 urodziny, ale to nie znaczy, że nie chcemy żyć tak długo jak się da i wkurza mnie taka lekarka, co to albo zadzwoni, albo zapomni i każe zadzwonić do siebie, albo co najgorsze nie widzi potrzeby działania natychmiast. Smucę się i klnę razem z tobą,życzę dużo siły i uporu, pozdrawiam👍

  • 6 lat temu

    Dzień dobry, Nana domyślam się, że  czujesz się wkurzona i bezsilna, ale nie zwracaj uwagi na miny lekarzy, walczysz o swoje, chociaż dla mnie to też trudne kiedy czuję że lekarze się nie przykładają. A co leczenia mojej Mamy i tych zmian, które zostały w TK to lekarka powiedziała że trzeba obserwować, ale może być też tak że one będą, ale nieaktywne. Powiedzcie mi proszę co teraz można zrobić, kiedy Mama jest na samym avastinie? Jak żyć? Na co zwracać uwagę? Na pewno problem pozostał z nogami, neurolog stwierdził że  nerwy od kolan w dół są uszkodzone 😐

  • Nana albo oni udają że chcą leczyć albo idą na przetrzymanie no bo co to ma wogóle być?Jak masz dostać chemię a nie ma przeciwskazań do jej podania to po cholere czekają tak długo????Siąść i faktycznie płakać albo kląć.W myślach to mi tylko wiązanki lecą ... Czasem to mi naprawdę tylko niecenzuralne słowa przychodzą których tu nie wolno używać a czasem by się przydało -tak dla wywalenia co nas boli....

  • 6 lat temu

    Macie rację, dziewczyny, też uważam, że biorą mnie na przetrzymanie. Jeszcze trochę i problem sam się rozwiąże, bo nie będzie już czego leczyć. Po co mają główkować, co by tu jeszcze podać, skoro możliwości praktycznie się wyczerpały. Nie będę czekała do 27 lutego, jeśli lekarka nie zadzwoni do czwartku, a pewnie tak będzie, to sama do niej zadzwonię. Zdam się na los, co ma być to będzie. Nie mam już ani siły, ani ochoty, by jeszcze gdzieś uderzyć, szukać innych możliwości leczenia. Wiem, że możliwości praktycznie się wyczerpały. Może Cisplatyna z dodatkiem czegoś tam jeszcze trochę by zahamowały rozwój tego paskudztwa, ale prawdopodobnie Cisplatyny już mi nie podadzą ze względu na fatalny stan nerek. Trudno, najwyżej umrę tydzień, czy miesiąc wcześniej. I tak dużo bym nie ugrała.

  • 6 lat temu

    Kotka, problem neuropatii jest niewątpliwie uciążliwy, ale da się z tym żyć i się do tego przyzwyczaić. Leki na neuropatię są praktycznie nieskutecznie, jedynie czas. U większości pacjentek objawy ustępują, a z pewnością będą o wiele łagodniejsze, ale na to trzeba sporo czasu. Najważniejsze, by zmiany, które jeszcze pokazuje TK, nie były aktywne i oby sama choroba nigdy nie wróciła, czego życzę z całego serca!

  • 6 lat temu

    Witajcie dziewczyny. Wróciłam z ferii w Białce Tatrzańskiej. Wszystkie gnotki bolą po szusowanku, ale co tam co użyłam to moje. Jutro rano pędzę do laboratorium zrobić marker, bo już czas ( od ostatniego badania minęło 7 miesięcy). Nie ukrywam że portkami trzęsę.

    Nana serce ściska, a łzy się cisną do oczu czytając to co piszesz. Kochana walcz o swoje nie poddawaj się. Ja ze swej strony zapewniam o modlitwie.

    Wszystkim walczącym życzę dużo siły, wytrwałości i cierpliwości w walce z gadem.

  • Nana: wiem,ze to co pisze będzie dla ciebie bulwersujące ; chciałam ci to napisać na priv , ale nie umiem znaleźć dojścia. Jeśli chcesz zdać sie na los tak jak piszesz , to nigdzie nie dzwoń; daj swojemu organizmowi odpocząć od tych trucizn , które od 2012 wlewasz w siebie . .. ludzki organizm to misterium , tajemnica ; jest tak skonstruowany żeby zwalczyć sam wszystko ; wiem ze nie wierzysz w terapie naturalne,ale teraz jakby los cię na taką drogę wyprowadził . Spróbuj się wyluzować, pojedź gdzie na wieś , pospaceruj , jedz wiejskie jajka, pij soki samemu robione , posłuchaj muzyki i .. nie myśl o raku ! Co ma byc to będzie .. ja, gdybym była tobą , w twojej obecnej sytuacji natychmiast zdobyłabym olej RSO lub choć CBD  . ...Ściskam ❤️

  • 6 lat temu

    nana batdzo dziękuje za odpowiedź. Ściskam mocno!!!

  • 6 lat temu

    Nana gdzie się leczysz?

  • 6 lat temu

    Witajcie dziewczyny. Dzisiaj zrobiłam prywatnie badanie Ca 125. Ostatnie badanie miałam w sierpniu 2017 a kolejne będzie w sierpniu 2018( wydłuzyli mi czas między kontrolami na rok). Stwierdziłam że to długi odstęp czasu portkami trzęsłam więc żeby być spokojniejszą dzisiaj odwiedziłam laboratorium. Wynik super marker 6,84. Zrobiłam jeszcze morfologię też super i CRP wynik 1,56. Poryczałam się z radości. Kochane modlę się za Wszystkie i te walczące i te wygrane. Aby już żadna nie musiała walczyć z gadem, żeby życie było bez bólu i cierpienia. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę spokojnej nocki😍



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat