Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Witajcie dziewczyny. Dawno nic nie pisałam, ale Was czytam. Szokujące jest to jak dużo nowych osób dołącza do forum :(    Czytam, że sporo dziewczyn obchodzi piękne rocznice bez wznowy, więc i ja dołączam do tego grona. Wczoraj minęło mi 4 lata. Pamiętam jak w grudniu 2013 r. spanikowana diagnozą dołączyłam do forum ile dostałam tutaj wsparcia i pocieszenia. Nana, kucja, czarownica zawsze były na posterunku. Żadne moje pytanie nie pozostało bez odpowiedzi i za to Wam bardzo dziękuję .

    Postaram się częściej pisać choć teraz szykuję się do wyjazdu w góry a tam gdzie jadę z zasięgiem trochę kiepsko.

    Pozdrawiam Wszystkich, walczącym z chorobą i wspierającym życzę dużo siły i cierpliwości w walce z gadem.

    Wpis edytowany dnia 31-01-2018 00:24 przez miłka
  • 6 lat temu

    Także dołączam do Miłki ,trochę załamałam się po śmierci magg, ale czytam cały czas, u mnie trzy lata od operacji, jest ok, dziewczyny wierzcie ,że można!!!!!

    Sciskam wszystkie!!!!

    Wpis edytowany dnia 31-01-2018 11:39 przez slawka
  • 6 lat temu

    Super Miłka😁Super Czarownico😁 Długich lat w zdrowiu Wam życzę. Wszystkim Dziewczynom dobrych wyników i dużo siły wspierającym. Dokładnie trzy i pół roku temu  postawiono u mnie ostateczną diagnozę i lekarz rzekł do mnie tak: "Pani sytuacja jest taka: jest pani jak rosyjski żołnierz na froncie wschodnim. Z przodu Niemcy, z tyłu NKWD.Cofnąć się nie można bo Rosjanie zastrzelą, poddać się nie można bo Niemcy ukatrupią. Dlatego proszę się trzymać i zmobilizować do walki z chorobą." No i tak jestem na tym froncie już trzy i pół roku. Jak dotąd wygrywam. Miłego dnia 🙂

  • 6 lat temu

    Gratuluję, dziewczyny, dobrych wyników i cieszę się razem z Wami! Fajnie, że wielu udaje się żyć z tą gadziną bez wznowy i oby to trwało baaardzo długo! Trzymajcie się!

    Słyszałam, że od nadmiaru głowa nie boli, ale też, że co za dużo to niezdrowo. U mnie z pewnością jest nadmiar i na pewno zdrowe to nie jest. TK uwidoczniło coś, co wskazuje na to, że oprócz raka jajnika mam jeszcze chłoniaka. Wszystkie dotychczasowe zmiany trochę urosły, ale pojawiło się sporo nowych rzeczy - przerzuty do płuc, do węzłów nadobojczykowych, wodonercze i wodobrzusze (niewielkie). Mimo zwiększenia dawki leków przeciwbólowych, nie odczuwam poprawy. Między końcem działania poprzedniej tabletki a odczuwalną ulgą po zażyciu kolejnej jest co najmniej 4 godziny cholernego bólu rano i to samo wieczorem. W dzień funkcjonuję zupełnie nieźle, chociaż boli cały czas, ale da się wytrzymać. Za to w nocy... Jeszcze parę dni temu mogłam spać na prawym boku, żadna inna pozycja nie wchodziła w grę, a teraz śpię już tylko na siedząco, opierając się plecami o ścianę lub siedząc na podkulonych nogach i opierając nos na stosie poduszek. 

    Dostałam skierowanie do urologa celem założenia  jakiegoś ustrojstwa do nerki. Byłam dzisiaj na konsultacji, ale wygląda na to, że urolodzy (było ich aż trzech!) nie widzą na razie takiej potrzeby. Dyskutowali tylko na podstawie płytki z TK, bo żadnych aktualnych wyników z moczu nie miałam. Przez tydzień mam dużo pić, we wtorek badanie morfologii, parametrów nerkowych i moczu, w środę kolejna wizyta u urologa i decyzja, co dalej.

    No i mam też skierowanie do poradni paliatywnej na cito, bo najbliższy termin do poradni leczenia bólu jest na 30 marca.

  • 6 lat temu

    Ehhh Nano, cóż Ci mogę rzec w takiej chwili? Przykro mi bardzo, że Cię tak boli i że są przerzuty . Jestem bezradna, nic nie mogę pomóc ani doradzić  🙁 Ile bym bez tej wznowy nie była, to i tak się z nią liczę, podobnie jak z bólem i cierpieniem. Paskudne to nasze raczysko. Jak by się człowiek nie starał żyć zwyczajnie, to i tak czasem tylko siąść i płakać. Oby u każdej z nas w końcu po burzy wychodziło słońce 🙂 Pozdrawiam Cię ciepło i życzę poprawy 😍 

  • Nana!Gdyby nasze dobre myśli mogły dodać Tobie sił to wysyłamy je wszystkie do Ciebie!!!!! Teraz masz trudne chwile,ale nawet mała poprawa to radość i bardzo Ci tego życzę żeby każdy dzień był dla Ciebie nadzieją ,która się spełni.Uściski!!!!!!

  • KUCJA15.....Milczenie .... NIESTETY ....+21.10.2017 r. Smutno!. Bardzo SMUTNO!!!!

  • OJ  BARDZO SMUTNO....TAK  PRZYKRO!!!!

  • KUCJA

  • 6 lat temu

    To prawda BARDZO SMUTNO 😇 [*] Wartościowy człowiek, życzliwy, pomocny, fajna babka, waleczna i mądra . Okrutna ta nasza choroba, bardzo okrutna.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat