Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • i co do markerów to raczej doktor zlecił Ca 125, Roma, CEA i Ca 19-9, to 15-3 jest markerem w kierunku raka piersi, pozotałe, czyli Ca19-9 i Cea , obok Ca 125 są w kierunku nowotworu śluzowego jajnika.

    Bocha, wszystkiego dobrego i jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie, które mi udzieliłaś , wiele mi dało  3.

    Wpis edytowany dnia 22-01-2018 23:47 przez czarnaq
  • 6 lat temu

    z pozostałych markerów mam tylko CEA 0,8..AFP 1,89. I Roma 9,8%. He4 54. Nie wiem jak to odczytac.

    Oprocz tego stres stres stres...

    Kolejna zarwana noc.

  • 6 lat temu

    Aga84. Wiem ze czekanie jest trudne....i lęk jest przeogromny. Ale tak jak dziewczyny mowią odstatecznie to wynik histopsto powie o zmianach. Wazne ze jestes umowiona na leczenie...a to jest wlasnie szansa. Masz kogos obok siebie z kim mozesz porozmawiac? Mnie pomaga jak mowie o moich problemach...sciskam cie mocno. Sama jestem pelna obaw i lękow...ale wierze ze jest gdzies nadzieja na poprawe sytuacji. Trzymam kciuki ze nie bedzie to zla diagnoza. 

  • 6 lat temu

    tak jak pisałam- nie śpię. Nikt mnie nie wspiera bo wszyscy mają dość i sami nie dźwigają...

  • 6 lat temu

    pani ma usg próbowała mnie jedynie usookoić że to pewnie torbiel endometrialna albo potwornikak. Ale zmiana torbiekowato lita? Serio? Nie chce mi się w to wierzyć...nie rozumiem po co ten test roma skoro nikt nie zwraca na niego uwagi

  • 6 lat temu

    Aga84 brak snu wykancza bo jest galopada mysli. Ja tak mam. Ale moze nie trzeba na zapas sie zamartwiać? Kiedy idziesz do lekarza z wynikiem?

  • 6 lat temu

    konsultowalam przez telefon bo to 180 km stąd. Od razu kazala przyjechac. Dzis jade. Jutro klinika..szybko... Wiec tym bardziej wiem ze zlosliwe :( tylko czemu roma niski i he4 nie skoczyl skoro taki czuły. Nie rozumiem...

  • 6 lat temu

    https://www.facebook.com/Rakow...

    A miała byc forma życia...

    Wszystkie marzenia prysły... :(

    Ps. Jestem po raku tarczycy. Dlatego wiecej nie zniose...

  • 6 lat temu

    Aga84 wiem ze szukasz logiki ale chyba musisz sie wstrzymac do rozmowy z lekarzem. To ze jedziesz do kliniki szybko to dobrze i to o niczym złym nie świadczy. Opis badan jest pierwsza wskazowka dla lekarzy...dalsze badania potwierdzaja jakiego rodzaju to sa zmiany. Moze poproś zeby ktoś Ci towarzyszył w podrózy do szpitala? 

  • 6 lat temu

    najblizsza osoba musi zostac tutaj... Bede ryczala cala droge. Probuje szukac nie tylko logiki co nadziei. Ale nigdzie jej nie ma..po co robilam ten roma i wywalilam w bloto 170 zl...



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat