Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • babeczko miałam w identyczna sytuacje, a ze było to dzień przed wigilia to poszłam po oxycort efekt natychmiastowy..., nie wiem jak inne osoby do tego podchodzą ale ja wolałam mieć mniej zmartwień i zaczęłam używać :-)

  • babeczko miałam w identyczna sytuacje, a ze było to dzień przed wigilia to poszłam po oxycort efekt natychmiastowy..., nie wiem jak inne osoby do tego podchodzą ale ja wolałam mieć mniej zmartwień i zaczęłam używać :-)

  • Dzięki Aniasas :)

  • 7 lat temu

    kurcze blade- opisałam się i znikł mi post Wiec w skrócie. Dziewczyny które wybierają się na wakacje - odpoczywajcie. Te które maja przejściowe kłopoty pooperacyjne lub inne - dacie radę i wszystko bedzie dobrze. Midi90- mama który wlew Avastinu bedzie miała? Dziękuje, że podtrzymujecie na duchu i dodajecie sił do walki. Wszystkie ściskam serdecznie. Miłego dnia 

  • Rukola - super wieści i oby tak dalej! W temacie znikania to ja nauczona już doświadczeniem kopiuje to co piszę :)Babeczka - mi również w jednym miejscu przez długi czas sączyła się rana, minęło :) Dobrego dnia kochane! :)

  • 7 lat temu

    Dziewczyny pamiętam, że na forum już pisałyście o CO Bydgoszcz, ale może któraś ma pod ręką telefon i wie kiedy przyjmuje prof. Wicherek jak dobrze pamiętam. Wynik dobił mnie, chcieli mi dziś podać już caelyx ale zrobiłam przerwę do 24 sierpnia. Musze przemyśleć i chcę skonsultować z kimś wyniki. Proszę podpowiedzcie, bo nie mam siły na forum przeszukiwać. Leczę się we Wrocławiu, ale wiele razy pisałyście o Wicherku. Podajcie jak ma na imię i czy może gdzieś przyjmuje prywatnie. Sorry, ale muszę dojść do siebie. Wklejam swój wynik i może objaśnicie czy faktycznie zły. Pozdrawiam 

  • Lupus, prof. Wicherek przyjmował w środy w CO na konsylium. Wstęp wolny dla wszystkich kobiet z rakiem narządów płciowych. Trzeba się upewnić,czy będzie w danym tygodniu, dzwoniąc na infolinię CO. Telefon jest na stronie www ośrodka. Prof.nie przyjmuje prywatnie. 

  • Lupus,z opisu wynika że w otrzewnej rak postępuje,na szczęście nie chwycil się jeszcze narządów jamy brzusznej.Wydaje mi się,że powinnaś jechać do Bydgoszczy. Może zaproponują chemię dootrzewnową.

  • Chemia dootrzewnowa to domena Poznania. Bydgoszcz jej nie uznaje. Przynajmniej tak było kilka lat temu... 

  • 7 lat temu

    Czarownica jak zawsze jesteś nie zastąpiona. Dzięki za wyjaśnienie, nie rozumiem dlaczego u mnie zawsze otrzewna i wysoki marker. Myślę, że jakby gdzieś to dziadostwo rosło to można wyciąć i na jakiś czas spokój. 

    Lilith.p miałam obiekcje, żeby konsultować w Bydgoszczy ale teraz to muszę. Dzięki za namiary wyszukałam w naszych postach telefon i na stronie onkologii. 

    Szczerze myślę o dootrzewnowej i pogadam o tym z moją lekarką co mnie operowała. Najgorsze miałam plany wrócić do szkoły, a tu chyba L4 i później renta. Straszne. Pozdrawiam wszystkie wypoczywające i biorące dolewki.

    Rukola gratulacje i oby marker spadał i spadał. Świetnie, że pomaga Ci Avastin. 

    🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat