Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Dziewczyny, to miałabym jeszcze prośbę o poradę. Znalazłam właśnie opatrunki Aqua-Gel. Skóra jest taka hm... twarda, sucha, ciemna jak przy oparzeniu, pęka na stopach, a pod nią widać już nową delikatną, różowiutką, lecz nie sączy się z niej nic. Spróbować z tymi opatrunkami?

  • Dzięki Zanik za wsparcie. Najgorsze jest czekanie, dzisiaj znowu nie spałam. Pozdrawiam wszystkich.

  • 7 lat temu

    white_oleander, czy byłaś u onkologa już po wystąpieniu objawów zespołu ręka - stopa, widział to? Jeśli nie, to pojedź koniecznie jak najszybciej. Bez sterydów się nie obejdzie. Ja pojechałam od razu na oddział do swojej chemiczki. Nie znam tego Agua - Gelu, nie używałam. Jeśli masz tylko "suche" pęcherze, to nie ma potrzeby używać maści Betnovate ani Octeniseptu. To stosuje się przy bąblach sączących się, żeby nie dopuścić do infekcji. Łokcie, kolana, plecy i pod piersiami można smarować zwykłą oliwką dla dzieci albo wazeliną kosmetyczną

    Kurcze, nie widzę u siebie opcji "edytuj", mam tylko "cytuj", "link" i "zgłoś". Gdzie tego szukać?
  • nana, no jasne, że onkolog to widział. to się ciągnie od 4 wlewu. przy piątym obiecała, że jeśli się to powtórzy (skóra + ból przez ok. 7 dni), to zmniejszymy dawkę. na ostatniej wizycie ze względu na tę właśnie tragiczną skórę, chemię odroczono na tydzień.

  • 7 lat temu

    nana, dymek z napisem "edytuj" lub "usuń" pojawia się jak najedziesz kursorem na napisany tekst.

    Wpis edytowany dnia 22-07-2017 10:43 przez Carmen
  • 7 lat temu

    with_oleander dziwne, że chcą zmniejszać dawkę ze względu na skutki uboczne ale nie zapobiegają ich wystąpienia lub zmniejszenia przez podanie odpowiednich leków.

  • Carmen, tu się nie ma co dziwic. to jest rzeczywistość, która przeraża. pacjent teraz musi mieć wiedzę ze wszystkich dziedzin, żeby móc jako tako funkcjonować.

    A tak by the way - pytałam o morze i nie ma żadnych przeciwskazań :)

  • Babeczka trudno jest spać bo myśli jakie są każda z nas wie.Moja rada jak będziesz w szpitalu poproś co wieczór coś na sen.Tak dawali w szpitalu w Bytomiu.Pierwszą noc nie wziłam i zamęczalam sie psychicznie.Potem brałam i spałam jak niemowle a siedziałam tam przed operacją 2 tygodnie....Czasem lepiej przespać i przez to być silniejszą niż katować myśli i organizm.Potem ta bezsenność się wyreguluje bo psychika powoli "przyzwyczaja"się do nowego stanu.Trzymam kciuki operacja nie jest najstraszniejszą rzeczą jaka może nas spotkać więc do przodu !☺

  • No ja odpowiednio wymoczyłam pupę w Chorwacji hehe.Zaliczyłam Wieliczkę,Kąpiele morskie,zmiany klimatu i loty samolotem...Gdybym miała już nie żyć -to bym nie żyła 😉

  • czarownica 11 super piszesz i masz rację że nasza psychika musi się przyzwyczaić do tego co nas spotkało .Mnie trochę wkurza to że moi najbliżsi zaczęli się nagle zachowywać jak bym miała już umierać🤔 są aż nadopiekuńczy a ja traktuje to jak za przeproszeniem ,, mały wrzód na d....e".Mam małe kryzysu ale jak oni wszyscy tak mnie traktują to mi się wydaje że ja faktycznie umieram 😂i to może ja żyję w innym nierzyczywistym świecie.A to dopiero jest początek tego co naprawdę będę musiała przejść.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat